intencje i ogłoszenia Włodzienin 01.05.2022 – 08.05.2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022 ODPUST W WOJNOWICACH

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Królowej Polski dziękując za otrzymane łaski w int. osób z Róży p. Gwóźdź, ich rodzin, ks. Proboszcza oraz za wszystkie osoby ++ z Róży.

9:30 Za + męża Zbigniewa Zapotocznego, rodziców Jadwigę i Michała Zapotocznych, brata Stanisława, ++ dziadków i pokr. obu stron.

12:00 WOJNOWICE SUMA ODPUSTOWA

WTOREK – 03.05.2022 Uroczystość NMP Królowej Polski

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Wojnowice 

11:15 Za ++ rodziców Cecylię i Stanisława w 19 rocz. śm., siostrę Teresę, + Jana Bodziarczyk, brata Kazimierza i ++ obu stron. Nabożeństwo majowe.

ŚRODA – 04.05.2022 św. Floriana

17:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. za wstaw. św. Floriana w int. strażaków OSP Włodzienin 

I PIĄTEK – 06.05.2022 Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św.

18:00 SZKOLNA Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i majowe, Msza św. Do Bożej Op. prosząc o zdrowie, Boże bł., opiekę M. Bożej Fatimskiej i dary Ducha św. dla Krystyny Zając z okazji 85 rocz. ur. oraz w int. dzieci, wnuków i prawnuków, o zdrowie dla ks. Prob.  Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

I SOBOTA – 07.05.2022

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

Odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 10:45 Włodzienin

14:00 Chrzest: Jan Piotr Lesiak

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.05.2022

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej

8:00 Do Chrystusa Dobrego Pasterza prosząc o potrzebne łaski w pracy kapłańskiej dla ks. Proboszcza (int. od Margaretek).

12:00 Wyjazd do Opola (zbiórka na parkingu przed plebanią o 11:50).

14:30 Opole: Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp Andrzeja Czai w Katedrze Opolskiej z okazji Jubileuszu 50-lecia Diecezji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.05.2022 – 08.05.2022

 • Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Rozpoczynamy przeżywanie Tygodnia Biblijnego. Zachęcam szczególnie w tym czasie do sięgnięcia po lekturę Pisma św. Wojnowicach odpust parafialny ku czci św. Józefa Robotnika. Suma odpustowa o godz. 12:00. 
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny (cena 8).
 • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
 • We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza św. o godz. 11:15 po Mszy św. nabożeństwo majowe.
 • W środę wspomnienie św. Floriana. O godz. 17:00 nabożeństwo majowe i Msza św. ku czci św. Floriana w intencji strażaków i sympatyków Ochotniczej Straży Pożarnej naszej parafii.
 • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju dla Ukrainy, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gużdy. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa oraz nabożeństwo majowe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.
 • Zapraszam parafian na dekanalne spotkanie synodalne do salki parafialnej w czwartek 12 maja na godz. 19:30. 
 • Pielgrzymka: autokarem 8 maja br. do Opola – katedry na Mszę św. o godz. 14:30 z okazji Jubileuszu 50-lecia Diecezji, wyjazd o godz. 12:00. Koszt 25zł. Zapisy do środy. Za tydzień Msza św. jedynie o godz. 8:00, w Wojnowicach o godz. 9:30, nie będzie Mszy św. o godz. 11:15.
 • Zapraszam na spotkanie członków PRD do salki parafialnej we wtorek 10 maja na godz. 19:30.
 • W najbliższą sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 10:45 Włodzienin.
 • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.