intencje i ogłoszenia Włodzienin 02.04.2023 – 09.04.2023

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 02.04.2023 

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II (+2005)

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za + babcię Cecylię Fijołek w 3 rocz. śm. Błogosławieństwo palm

11:15 Za + ojca Stanisława Nowak, matkę Zofię oraz szwagra Andrzeja Dudek Błogosławieństwo palm

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

WIELKI WTOREK – 04.04.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu 

18:00 1) Za ++ rodziców Bronisława i Marię Wojtuś, Katarzynę, Jana 2) Do św. Michała Archanioła dziękując za łaski i pomoc otrzymane dzięki Jego wstawiennictwu, z pokorną prośbą o dalszą opiekę dla naszych rodzin, naszej parafii i ojczyzny.

Od godz. 18:30 do 19:30 okazja do spowiedzi św. przed Wielkanocą spowiada ks. Michał Pieńkowski

WIELKA ŚRODA – 05.04.2023

6:45 Włodzienin: Okazja do spowiedzi św. przed Wielkanocą

7:15 W int. Parafian.

WIELKI CZWARTEK – 06.04.202

19:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej: Do Bożej Op. z podziękowaniem za dar kapłaństwa prosząc o zdrowie oraz Dary Ducha Świętego dla księdza Proboszcza Jarosława, opiekę Matki Bożej (int. od Apostolatu Margaretka)

22:00 Zakończenie Adoracji przy Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK – 07.04.2023

15:00 Rozpoczęcie Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego

19:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

19:30 Liturgia Wielkiego Piątku

22:30 Zakończenie Adoracji przy Bożym Grobie

WIELKA SOBOTA – 08.04.2023

12:00 Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie Pokarmów Wielkanocnych i Adoracja przy Bożym Grobie.

17:30 Wigilia Paschalna: Za + siostrę Marię Kozakiewicz w 3 rocz. śm.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

6:00 Rezurekcja i Msza św. w int. Parafian i Gości.

11:15 Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Laury Stefaniszyn, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze łaski. Po Mszy św. nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.04.2023

  • Dzisiaj Niedziela Palmowa, rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. W czasie Mszy św. poświęcenie palm. Po Mszy św. z godz. 11:15 rozstrzygnięcie konkursu na największą i najpiękniejszą palmę. Przewidziane słodkie nagrody. 
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:00.
  • Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek i we wtorek przed Mszą św. oraz po Mszy św. od godz. 18:30 do 19:30 będzie spowiadał ks. Michał Pieńkowski a także w środę od godz. 6:45 do godz. 7:10.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł.
  • Składam serdeczne podziękowania za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina (142 osoby). Bóg zapłać członkom Ochotniczej Staży Pożarnej z Włodzienina za przygotowanie stacji drogi Krzyżowej, dekoracji, wyznaczenie trasy oraz zapewnienie nam bezpiecznego przemarszu. Dziękuję parafianom z Włodzienina i Wojnowic za zamontowanie stacji drogi krzyżowej z kościoła w Wojnowicach na drewniane krzyże. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu organiście oraz Pannie organistce oraz młodzieży za prowadzenie śpiewu, członkom PRD, parafianom z Włodzienina i Wojnowic za niesienie krzyża, młodzieży LSO z Wojnowic za niesienie nagłośnienia.
  • Triduum Paschalne – zapraszam do uczestniczenia: Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zwyczajowo zachowujemy go do Wigilii Paschalnej. O godz. 15:00 rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o godz. 19:00 a następnie o godz. 19:30 Liturgia Wielkiego Piątku. W Wielką Sobotę o godz. 12:00 nowenna do Miłosierdzia Bożego a następnie poświęcenie pokarmów, adoracja przy Bożym Grobie dzieci z rodzicami. Wigilia Paschalna o godz. 17:30 (poświęcenie ognia i wody – przynosimy świece i wodę, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Msza św. Wigilii Paschalnej). W tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Gużdy.
  • Porządek Adoracji przy Bożym Grobie: od godz. 12:30 – 13:00 rodzice z małymi dziećmi, Włodzienin Kolonia, Bogdanowice Kolonia; od godz. 14:00 – 15:00 Wojnowice ul. Kietrzańska od strony Włodzienina do przystanku PKS oraz Włodzienin Góra; od godz. 15:00 – 16:00 Wojnowice ul. Okrężna, Łąkowa oraz Włodzienin Środek; od godz. 16:00 – 17:00 Wojnowice ul. Kietrzańska pozostała część oraz Włodzienin Dół. 
  • W tym tygodniu i za tydzień kancelaria nieczynna. Również w tym tygodniu nie wypożyczymy książek w bibliotece.
  • Bierzmowanie klas VIII odbędzie się w kościele św. Rodziny w Branicach 25 kwietnia o 17:00. Spotkanie formacyjne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 17 kwietnia po Mszy św. w ZAPIECKU. 
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. W Wielki Piątek ofiara przy Bożym Grobie na kościoły w Ziemi Świętej. W niedzielę Zmartwychwstania kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: