intencje i ogłoszenia Włodzienin 03.09.2023 – 10.09.2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09. 2023 Dożynki Parafialne

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za + ojca Zdzisława Lesiak, dziadków Annę i Otto Kutscha, Mariannę i Szczepana Lesiak, wujka Grzegorza i wszystkich ++ z rodziny.

11:15 1) Do Bożej Op. z podziękowaniem za tegoroczne zbiory. 2) Do Bożej Op. w int. Jagody i Kamila z okazji 1 rocz. ślubu, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł. i zdrowie.

15:00 Piknik za kościołem 

PONIEDZIAŁEK – 04.09.2023 Rozpoczęcie Roku Szkolno-Katechetycznego

8:00 Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży 

8:30 Msza św. w int. dzieci i młodzieży, rodziców, grona pedagogicznego, prosząc o światło Ducha Świętego.

WTOREK – 05.09.2023

18:00 1) Do św. Michała Archanioła dziękując za łaski i pomoc otrzymane dzięki Jego wstawiennictwu, z pokorną prośbą o dalszą opiekę dla naszych rodzin, naszej parafii i ojczyzny. 2) Do Bożej Op. w int. rodziny Olszewskich.

ŚRODA – 06.09.2023

7:15 W int. Parafian

PIĄTEK – 08.09.2023 Święto Narodzenia NMP

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św. 

18:00 SZKOLNA Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Antoniny z okazji 2 rocz. urodzin. Błogosławieństwo ziarna i nasion.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09. 2023 

Kolekta specjalna na ogrzewanie naszego kościoła

8:00 1) Za ++ rodziców Anielę i Stanisława Góratowskich, braci, Czesławę i Wiktora Ostrowskich oraz rodziców, ++ z pokrewieństwa. 2) Za + Mariusza Rączka w miesiąc po śm. 3) Za + Mariusza Rączka (int. od kolegów i koleżanek z pracy).

11:15 Dziękczynna do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski z prośbą o powrót do zdrowia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.09.2023

  • Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła oraz nasze podziękowanie za tegoroczne zbiory. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym z Włodzienina Środka za przygotowanie DOŻYNEK PARAFIALNYCH. Za wysprzątanie i udekorowanie kościoła i jego obejścia, wykoszenie trawy na całym terenie kościelnym. Dziękuję osobom troszczącym się o flagi wokół kościoła i przy grocie, o obrusy w kościele. Z okazji Dożynek Włodzienin Środek serdecznie zaprasza o godz. 15:00 wszystkich mieszkańców Włodzienina, Włodzienina Kolonii i Bogdanowic Kolonii oraz gości na piknik za kościołem. Będzie bogata oferta gastronomiczna – ciasto, kawa, herbata, kiełbaski, pieczone ziemniaki, zapiekanki, chleb ze smalcem. Na dzieci będzie czekał dmuchany zamek. 
  • Składam serdeczne Bóg zapłać uczestnikom pielgrzymki do M. Boskiej z Nasiedla, dziękuję młodzieży prowadzącej śpiew, grającej na gitarze, flecie poprzecznym, innych instrumentach. Panom: kierującym ruchem, jadącym samochodem – zaplecze techniczne, młodzieży niosącej nagłośnienie, parafii Dzbańce Osiedle i Wódka za ugoszczenie pielgrzymów. Wielkie podziękowania pielgrzymom za rozmodlenie, pogodę ducha i Bożą radość. Pielgrzymowało 101 osób (w ubiegłym roku 86 osób)
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • W poniedziałek o godz. 8:00 okazja do spowiedzi św., a o godz. 8:30 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego.
  • W piątek święto Narodzenia NMP, o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Tracz. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. błogosławieństwo ziarna i nasion.
  • W piątek 08 września po Mszy św. szkolnej, spotkanie organizacyjne dla młodzieży (od klasy 8 i starszej) dotyczące spotkań – plan działań, propozycje spotkań. 
  • We wtorek 12 września po Mszy św. w ZAPIECKU spotkanie z cyklu…kto pyta nie błądziDlaczego Bóg się objawia? W jaki sposób Bóg się objawił? W jaki sposób przekazywane jest Objawienie?… Dla chcących pogłębić swoją wiarę.
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na ogrzewanie naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: