intencje i ogłoszenia Włodzienin 07.05.2023 – 14.05.2023

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023   Uroczystość I Komunii św.

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za + żonę matkę babcię Elżbietę Kalder.

11:15 W intencji dzieci I Komunijnych oraz ich rodziców, chrzestnych i gości. Po Mszy św. nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I Komunijnych.

PONIEDZIAŁEK – 08.05.2023 Uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + żonę Janinę Lenartowicz, jej rodziców Justynę i Tadeusza Pabian.

WTOREK – 09.05.2023

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św1) Za ++ Jana i Genowefę Malewicz, ++ z rodziny. 2) Za + Jana Rosowskiego, jego braci, teściów, rodziców, siostrę Marię, wszystkich ++ z rodziny.

ŚRODA – 10.05.2023

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. w int. Rafała i Magdaleny Gajewskich, syna Wojciecha, prosząc o wszelkie potrzebne łaski.

CZWARTEK – 11.05.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. 

18:00 Nabożeństwo majowe Msza św. SZKOLNA Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. w int. Marii i Damiana Cieślik.

PIĄTEK – 12.05.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza śwSZKOLNA: Za ++ rodziców Aleksandrę i Józefa Konopskich, ++ dziadków Anastazję i Tadeusza Michaśków, Ewę i Stanisława Konopskich oraz + bratanka Tomasza.

SOBOTA – 13.05.2023 NMP z Fatimy  XXVII Rocznica Powodzi

18:00 1) Do Bożej Op. dziękczynno-błagalna w 27 rocz. powodzi w int. Parafian z Włodzienina i Wojnowic. 2) Za + Kazimierza Kleszczyńskiego, ++ z rodzin Kleszczyński, Kalus, Bison i Zbroszczyk. Procesja do figury św. Jana Nepomucena 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 1) Do Chrystusa Arcykapłana w int. ks. Proboszcza dziękując za dar powołania, z prośbą o obronę i opiekę M. Bożej, dary Ducha św. i Bożą Miłość oraz w int. dziękczynno-błagalnej z okazji 40 rocz. święceń kapłańskich ks. Kasprzyszaka. 2) Do Bożej Op. z okazji kol. rocznicy urodzin mamy prosząc o zdrowie.

11:15 Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Do Bożej Op. za wstaw. Matki Kapłanów dziękując za dar kapłaństwa ks. Proboszcza Jarosława, z okazji 18 rocznicy święceń, prosząc o dary Ducha św. i opiekę Matki Najświętszej (int. od Parafialnej Rady Duszpasterskiej). 2) Do Bożej Op. w intencji Karoliny, Doroty, Łukasza, Pawła i naszych chrześniaków prosząc dla nich o potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.05.2023

  • Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za wykonane prace na rzecz naszej parafii, wykonanie krzyża misyjnego, pomalowanie krzyża przed głównym wejściem, umycie okien kościoła, posprzątanie kościoła i otoczenia, wykoszenie trawy wokół kościoła, na placu kościelnym. W czasie Białego Tygodnia dzieci wraz z rodzicami uczestniczą codziennie o godz. 18:00 w nabożeństwie majowym i Mszy św. w strojach komunijnych. Zakończenie tego tygodnia w piątek.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie; modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gwóźdź. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. 
  • Ołtarze na Boże Ciało 2023 (8 czerwca): I ołtarz: (obok dawnego klasztoru) –Grupa Kobiet z Włodzienina Góry, II ołtarz: (kaplica przy ul. Młyńskiej) – p. Józef Zapotoczny, III ołtarz: (kaplica przy głównej drodze) p. Kazimierz Tracz oraz osoby towarzyszące, IV ołtarz: (Grota) Grupa Kobiet. Z góry dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie ołtarzy. 
  • W sobotę przypada XXVII rocznica powodzi. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynno-błagalna w kolejną rocznicę powodzi dla parafian z Włodzienina i Wojnowic. Po Mszy św. procesja do figury św. Jana Nepomucena.
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: