intencje i ogłoszenia Włodzienin 07.08.2022 – 14.08.2022

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za ++ Annę Józefa Zbigniewa Mieczysława Marka Gawłowskich, Teofilę Wojciecha Leszczyńskich, siostrę Celinę. 

11:15 Za ++ rodziców Annę i Bronisława Linczewskich w kol. rocz. śm. oraz + wujka Edwarda Kiziak (od córki Bronisławy z rodziną).

WTOREK – 09.08.2022 Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy.

18:00 Za ++ rodziców Stanisławę i Franciszka Cieślik, ++ z rodzin obu stron oraz dusze w czyśćcu.

ŚRODA – 10.08.2022 Święto św. Wawrzyńca

7:15 W int. Parafian. 

PIĄTEK – 12.08.2022

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu 

18:00 Za ++ rodziców Katarzynę i Karola Macyszyn i za wszystkich ++ z rodziny.

SOBOTA – 13.08.2022

13:30 ślub: Mateusz Kościelny – Marta Nawaryńska

16:00 Do Bożej Op. za wstaw. św. Michała Archanioła z okazji 40 r. ur. Artura, prosząc o zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia. 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie w rodzinie Sarota, Gużda, Turski oraz o opiekę Anioła Stróża dla wnuczek Zuzanny, Antoniny i Klary.

11:00 Za + ojca Edwarda, brata Tadeusza Stefaniszyn, teściów Bolesławę i Apolinarego Lenartowicz, szwagierkę Mariolę Greguś oraz za ++ dziadków obu stron.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.08.2022 – 14.08.2022

  • Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 8:00 i 11:00. Parafia św. Wawrzyńca w Posucicach przeżywać będzie swoją uroczystość odpustową.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także pokoju dla Ukrainy, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Tracz. O godz. 18:00 Msza św. wakacyjna dla dzieci i młodzieży. 
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia. W niedzielę 28 sierpnia Msze św. (Włodzienin 8:00, Wojnowice 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii do 15 sierpnia (10zł wpisowe i data urodzenia przy zgłoszeniu).
  • W dniach od 14 do 20 sierpnia odbędzie się 46 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Po ograniczeniach związanych z epidemią w ostatnich dwóch latach, w roku złotego jubileuszu diecezji opolskiej, zechciejmy jak najliczniej udać się do tronu Jasnogórskiej Pani, aby – w nawiązaniu do motta tegorocznej pielgrzymki – „jubileuszową wdzięczność i ufność nieść do Matki”. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką, a także stanowić odpowiedź na nasze „posłanie w pokoju Chrystusa” do świata i ludzi ze świadectwem wiary i miłości do Kościoła.
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont nszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.