intencje i ogłoszenia Włodzienin 11.09.2022 – 18.09.2022

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022 

Kolekta specjalna na ogrzewanie kościoła. Zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu

8:00 Dziękczynna za otrzymane łaski, prosząc o dalsze Boże bł., opielę i zdrowie w rodzinach: Tracz, Majcher i Zdrzałek, prosząc również o zdrowie dla mamy.

11:15 1) Za + siostrę Joannę Sitowską, brata Henryka Issel. 2) Za + Henryka Korzec w miesiąc po śm.

WTOREK – 13.09.2022 św. Jana Chryzostoma

18:00 Za + matkę Annę Stefaniszyn, brata Andrzeja, ojca Michała i Stanisława oraz ++ z rodziny Stefaniszyn i Rychlicki.

ŚRODA – 14.09.2022 Święto Podwyższenia Krzyża św.

7:15 Za + ks. Helmuta Poradę.

PIĄTEK – 16.09.2022 św. Korneliusza i Cypriana

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu 

18:00 SZKOLNA Za ++ rodziców Mikołaja i Stanisławę, bratową Janinę Maruszczak oraz za ++ z rodziny Macyszyn, Maruszczak, Bereziuk.

SOBOTA – 17.09.2022

12:00 ślub konkordatowy: Jagoda i Kamil Litwinowicz.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022 

Kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych

8:00 Za + Jana Wawrów (od syna Mirka z rodziną)

11:15 Za ++ braci Eugeniusza i Zenona i bratową Elżbietę.

Po Mszy św. błogosławieństwo krzyża – „Krzyżówka”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.09.2022 – 18.09.2022

  • Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym z Włodzienina Dołu w przygotowanie DOŻYNEK PARAFIALNYCH, ofiarowane dary. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia,pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży.
  • Przygotowanie do Bierzmowania w roku szkolnym 2022/2023: pierwszy rok – klasa VI; drugi rok – klasa VII; trzeci rok – klasy VIII. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 20 września po Mszy św. Dekanalne spotkanie dla uczniów klas VI, VII, VIII wraz z rodzicami, rozpoczynające kolejny rok przygotowania do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 25 września w kościele w. Jakuba w Nasiedlu o godz. 16:00. Obecność obowiązkowa.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 11:15 poświęcenie odnowionego krzyża przy „Krzyżówce”. 
  • Zapraszam na spotkanie katechezę rodziców wraz z dziećmi komunijnymi w piątek 23 września. Przypominam rodzicom o obwiązowej Mszy św. szkolnej dzieci przygotowujących się do komunii św. (uczniowie klasy II i III). Poświęcenie różańców dzieci komunijnych 7 października w czasie Mszy św. szkolnej.
  • Zostały zakończone prace związane ze zmianą ogrzewania w kościele. 
  • Dzisiaj kolekta specjalna na opał, a przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za tydzień kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwcję zabytków sakralnych. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.