intencje i ogłoszenia Włodzienin 12.12.2021 – 19.12.2021

III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021 GAUDETE

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Za + Janinę Marek w 1 rocz. śm.

11:00 1) Za + babcię Eugenię Drogowską w kol. rocz. śm. oraz + dziadka Józefa Nowak w 1 rocz. śm. 2) Za + Eugenię Tracz w 30 dzień po śm. 

WTOREK – 14.12.2021 św. Jana od Krzyża

17:00 Roraty Za + Aleksandra Zapotocznego w 3 rocz. śm., ++ z rodziny Zapotoczny i Głożek.

ŚRODA – 15.12.2021

7:15 Roraty W int. Parafian.

PIĄTEK – 17.12.2021

16:30 Adoracja Najśw. Sakr. 

17:00 Roraty Za ++ rodziców Katarzynę i Karola Macyszyn, za wszystkich ++ z rodziny.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021

Kolekta na potrzeby naszej parafii. 

8:00 Za + Eugenię Tracz

11:15 Za + mamę Anielę Madera, ++ dziadków Agnieszkę i Kazimierza Tracz, Domicelę i Wacława Maderę oraz Jana Tracz. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.12.2021 – 19.12.2021

  • Dzisiaj III Niedziela Adwentu tzw. GAUDETE – radujcie się… czas oczekiwania i przygotowania na Święta Narodzenia Pańskiego. Ze względu obecny stan epidemiologiczny zapraszam do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi św. przed Świętami Bożego Narodzenia w tym tygodniu we wtorek, środę, piątek 30 minut przed przed Mszą św. W zakrystii do nabycia opłatki wigilijne i ostatnie świeczki caritas.
  • Zgodnie z wytycznymi władz państwowych w kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 50% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m.Przypominam o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji dłoni, a także zachowaniu odstępu.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie. We wtorek, środę i piątek.
  • W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odnowiła swoje przyrzeczenia cała LSO oraz Grupa Marianek. W imieniu Wspólnoty Parafialnej dziękuję rodzicom i dziadkom ministrantów, ministrantek, Marianek za troskę o stroje ministranckie, alby, peleryny, za przypominanie o służbie. Kandydatom na ministrantków, życzymy wytrwałości w rocznym przygotowaniu do służby przy ołtarzu. Zapraszam dziewczynki i chłopców do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Marianek.
  • W piątek o godz. 16:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także ustania pandemii, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 17:00 Roraty. 
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się 18 grudnia. 
  • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjanej proszę osoby z PRD. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.