intencje i ogłoszenia Włodzienin 14.08.2022 – 21.08.2022

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie w rodzinie Sarota, Gużda, Turski oraz o opiekę Anioła Stróża dla wnuczek Zuzanny, Antoniny i Klary.

11:00 Za + ojca Edwarda, brata Tadeusza Stefaniszyn, teściów Bolesławę i Apolinarego Lenartowicz, szwagierkę Mariolę Greguś oraz za ++ dziadków obu stron.

PONIEDZIAŁEK – 15.08.2022 Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu

8:00 Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski w 43 rocz. ur. Proboszcza. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.

11:15 1) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże bł. dla ks. Proboszcza z okazji 43 rocz. ur. (int. od PRD) 2) Do Świętej Rodziny z okazji 15 rocz. ślubu Edyty i Krzysztofa Stefaniszyn, dziękując za otrzymane łaski, prosząc o dalsze. Błogosławieństwo ziół i kwiatów

WTOREK – 16.08.2022

18:00 1) Za + tatę Jana Bodziarczyk, brata i wszystkich ++ obu stron. 2) Za + Karolinę Didyłowską w 30 dzień po śm. 

ŚRODA – 17.08.2022 Uroczystość św. Jacka, Patrona Metropolii Górnośląskiej

7:15 W int. Parafian. 

PIĄTEK – 19.08.2022

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu 

18:00 Za ++ rodziców Marię i Jana Lenartowicz, bratową Annę i brata Kazimierza.

SOBOTA – 20.08.2022

14:00 ślub: Tomasz Szczepaniak – Angelika Drozd 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Za ++ rodziców Mariannę i Tadeusza, brata Adama w 1 rocz. śm.

11:15 Dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i opiekę Anioła Stróża oraz zdrowie dla Bartłomieja, Tomasza i Przemysława Ignasiak, rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i całej rodziny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.08.2022 – 21.08.2022

  • Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 11:00. Parafia św. Wawrzyńca w Posucicach przeżywa swoją uroczystość odpustową. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny z kolejną częścią Pisma św. na płycie CD w froamcie mp3.
  • W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Parafie w Branicach i Pilszczu przeżywać będą uroczystości odpustowe. U nas porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta w tym dniu przeznaczona na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu.
  • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także pokoju dla Ukrainy, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 18:00 Msza św. wakacyjna dla dzieci i młodzieży. 
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia. W niedzielę 28 sierpnia Msze św. (Włodzienin 8:00, Wojnowice 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii do 21 sierpnia (10zł wpisowe i data urodzenia przy zgłoszeniu).
  • W dniach od 14 do 20 sierpnia odbędzie się 46 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Po ograniczeniach związanych z epidemią w ostatnich dwóch latach, w roku złotego jubileuszu diecezji opolskiej, zechciejmy jak najliczniej udać się do tronu Jasnogórskiej Pani, aby – w nawiązaniu do motta tegorocznej pielgrzymki – „jubileuszową wdzięczność i ufność nieść do Matki”. 
  • Dzisiaj kolekta specjalna na remont nszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.