intencje i ogłoszenia Włodzienin 15.08.2021 – 22.08.2021

NIEDZIELA – 15.08.2021 Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu

8:00 Za + siostrę Joannę Sitowską, + brata Henryka Issel. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.

11:15 1) Za + ks. Wenancjusza Kądziołkę 2) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże bł. dla ks. Proboszcza z okazji 42 rocz. ur. 3) Do Świętej Rodziny z okazji 10 rocz. ślubu Mateusza i Justyny Łubockich, dziękując za otrzymane łaski, prosząc o dalsze oraz w int. dzieci o opiekę Anioła Stróża. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.

WTOREK – 17.08.2021 Uroczystość św. Jacka

18:00 Za ++ ojca Zbigniewa, teścia Ryszarda.

ŚRODA – 18.08.2021

7:15 W int. Parafian.

PIĄTEK – 20.08.2021 św. Bernarda

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu 

18:00 Za ++ rodziców Marię i Jana Lenartowicz, brata Kazimierza, bratową Annę i wszystkich ++ z rodzin Lenartowicz, Zapotoczny.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Za ++ rodziców Stanisławę i Franciszka Cieślik, ++ dziadków Jana Bodziarczyk, Cecylię i Stanisława Bacia oraz za wszystkich ++ obu stron.

11:15 1) Za + bratanka Tomasza, rodziców Aleksandrę i Józefa, + Jerzego Adamiec. 2) Za + Adam Pierzchała w miesiąc po śm.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.08.2021 – 22.08.2021

  • Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Parafia Wniebowzięcia NMP w Branicach przeżywa swoją uroczystość odpustową.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także ustania pandemii, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 18:00 Msza św.
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia. W niedzielę 29.08. będzie zmieniony porządek Mszy św. (Wojnowice 8:00; Włodzienin 6:30 i 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii najpóźniej do 22 sierpnia (5zł wpisowe i nr PESEL przy zgłoszeniu).
  • W dniu 24 sierpnia do godz. 10:00 zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce we Włodzieninie na parkingu obok plebanii.
  • W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tegoroczne hasło «Życiem eucharystycznym wypełnić codzienność» tematycznie nawiązuje do aktualnego Roku Duszpasterskiego i obejmie kwestie związane z zaangażowaniem w życie parafii, przeżywanie sakramentu eucharystii i sakramentu chorych. Każdy dzień będzie miał także akcent przygotowujący uczestników do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl. 
  • Dzisiaj kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.