intencje i ogłoszenia Włodzienin 27.02.2022 – 06.03.2022

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Za + Wiktorię Krukowską.

11:15 Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla dzieci i wnuków (od Bronisławy Przysiężnik).

WTOREK – 01.03.2022

17:00 Za ++ rodziców Irenę i Józefa Maćko, wszystkich ++ z rodziny Kobeluch i Maćko.

Po Mszy św. do godz. 18:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

ŚRODA POPIELCOWA – 02.03.2022

Kolekta – jałmużna postna

8:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. B. Uzdrowienia Chorych prosząc o zdrowie w pewnej intencji.  Obrzęd posypania głowy popiołem

17:00 Wojnowice 

18:30 Za ++ rodziców Agnieszkę i Bartłomieja, ++ braci Jana, Franciszka, Wojciecha, + siostrę Katarzynę.  Obrzęd posypania głowy popiołem

I PIĄTEK – 05.03.2021 Święto św. Kazimierza

16:30 Wojnowice

17:30 Adoracja Najśw. Sakr., okazja do spowiedzi św.nabożeństwo do Serca Pana Jezusa

18:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za + Stanisława Zapotocznego, Marię i Piotra Didyłowskich, + Stanisława Lehun, ks. Kądziołkę i ks. Kwiatkowskiego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

I SOBOTA – 05.03.2022

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

Odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:00 Wojnowice, od godz. 10:45 Włodzienin

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.2022 

Kolekta na Seminarium Duchowne

8:00 Za ++ rodziców Janinę i Stanisława Żłobickich, dziadków obu stron Annę i Leopolda Żłobickich, + Stanisława Zapotocznego oraz Michalinę i Franciszka Wojtuś, braci Mariana, Józefa Wojtuś, ++ z rodziny. 

11:15 Do Bożej Op. z okazji 75 rocz. ur. Anny Mazurek, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł. i zdrowie na dalsze lata.

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.02.2022 – 06.03.2022

  • Dzisiaj VIII Niedziela Zwykła. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu, przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W każdą niedzielę o godz. 15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  • Modlimy się nieustannie o pokój na Ukrainie. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka, wyrażony w czasie środowej audiencji generalnej, najbliższa środa 2 marca (Środa Popielcowa) będzie dniem postu i modlitwy w intencji pokoju. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny (cena 8zł), a dla dzieci i młodzieży szkolnej nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny. 
  • We wtorek po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem z okazją do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych do godz. 18:30.
  • W środę Popielec– początek Okresu Wielkiego Postu, Msze św. z posypaniem głowy popiołem o godz. 8:00 i 18:30 (w Wojnowicach o godz. 17:00). W Popielec obowiązuje post i abstynencja od pokramów mięsnych. Kolekta w tym dniu to jałmużna postna, przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar wojny oraz uchodźców.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie, a także ustania pandemii, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa oraz Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Od godz. 9:15 Wojnowice a następnie od godz. 10:45 Włodzienin.
  • W dniach od 21 – 23 marca chcemy przeżywać nasze Rekolekcje Parafialne.
  • Składam serdeczne Bóg zapłać za zamontowanie banerów przypominających o zabieraniu śmieci ze sobą. Została przekazana przez obecny dyżur Włodzienin Dół. 
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar wojny oraz uchodźców. Za tydzień kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.