intencje i ogłoszenia Włodzienin 27.06.2021 – 04.07.2021

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Do Serca Pana Jezusa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., zdrowie i opiekę M. Bożej dla Urszuli i Zbigniewa i całej rodziny oraz potrzebne łaski dla ks. Proboszcza.

11:15 Za + mamę Janinę Marek, ++ Mariannę i Aleksandra Będkowskich, Aleksandra Marek oraz wszystkich ++ z rodziny Będkowskich Sobczyków i Strzelskich (int. od córek z rodzinami oraz pracowników Przedszkola nr 33 w Dąbrowie Górniczej).

WTOREK – 29.06.2021  Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

Kolekta na Stolicę Apostolską

15:00 Wojnowice: Początek Adoracji Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

16:30 Za + męża i ojca Stanisława Lehun w 16 rocz. śm.

18:00 Wojnowice: Msza św.

ŚRODA – 30.06.2021

7:15 W int. Parafian.

I PIĄTEK – 02.07.2021

16:30 Wojnowice

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu okazja do spowiedzi św.

18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. Za ++ rodz. Genowefę i Stanisława, brata Jana Hucaluk i wszystkich ++ z rodziny.. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

I SOBOTA – 03.07.2021 Święto św. Tomasza Ap

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

Odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:00 Wojnowice, od godz. 10:30 Włodzienin

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.07.2021

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 1) Za + ojca Mieczysława Adamowicz, dziadków Karola i Józefa Zapotocznych, Tadeusza i Franciszkę Adamowicz oraz wszystkich ++ z rodziny. 2) Za + Domicelę Góratowską w 30 dzień po śm.

11:15 1) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej dziękując za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Marii i Damiana z okazji kol. rocz. ur. oraz w int. dzieci. 2) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Łucji i Łukasza z okazji 1 rocz. ślubu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.06.2021 – 04.07.2021

 • Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła. 
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
 • We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i PawłaMsza św. o godz. 16:30. Kolekta w tym dniu przeznaczona na Stolicę Apostolską. W Wojnowicach Wieczysta Adoracja.
 • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także ustania pandemii, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gużdy. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
 • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Od godz. 9:00 Wojnowice a następnie od godz. 10:30 Włodzienin. 
 • VII Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 13-16.07.2021r. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 16.07.21r. (piątek) zapisy w zakrystii do 27 czerwca (koszt 60zł). Wyjazd o godz. 5:45 z Wojnowic – przystanek PKS, o godz. 6:00 z Włodzienina parking przy plebanii.
 • Zostały zakończone prace przy ogrodzeniu kościelnym i plebanijnym. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wszystkie prace składam serdeczne Bóg zapłać. Prace polegały na tynkowaniu podmurówki ogrodzenia i balustrady przy kościele, zamontowaniu stopek metalowych przy bramach, pracach ogrodowych związanych z przycięciem krzewów, czyszczeniu i szlifowaniu ogrodzenia, odtłuszczeniu a następnie malowaniu farbą chlorokauczukową. Prace rodziców bezcenne.
 • Ks. Norbert Mikler nasz parafianin, z okazji swojej 40 rocz. święceń kapłańskich, w dniu naszego odpustu ofiarował naszej parafii ornat z wizerunkiem Trójcy Świętej. Dziękujemy za ten dar. 
 • Został również ofiarowany naszej parafii ornat z wizerunkiem Serca Maryi. Dziękujemy za ten dar.
 • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek 29 czerwca o godz. 19:30 w salce parafialnej.
 • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.