intencje i ogłoszenia Włodzienin 30.04.2023 – 07.05.2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Do Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza prosząc o wszelkie potrzebne łaski dla ks. Proboszcza (int. od Margaretka)

9:30 Do Bożej Op. w int. Magdaleny i Kacpra prosząc o zdanie egzaminu dojrzałości oraz o Boże bł. w rodzinie Mrozowicz.

PONIEDZIAŁEK – 01.05.2023 ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA

Kolekta na potrzeby naszej parafii

11:30 1) W int. Parafian i Gości prosząc o potrzebne łaski za wstaw. św. Józefa. 2) Za ++ dziadków Agnieszkę i Ludwika rodziców Weronikę i Józefa, za + męża i ojca oraz wszystkich ++ z rodziny.

WTOREK – 02.05.2023

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Do św. Michała Archanioła dziękując za łaski i pomoc otrzymane dzięki Jego wstawiennictwu, z pokorną prośbą o dalszą opiekę dla naszych rodzin, naszej parafii i ojczyzny. 2) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, prosząc o zdrowie i Boże bł. w rodzinie Jerzego i Marii Gawłowskich, dzieci i o dary Ducha św. dla wnuków.

ŚRODA – 03.05.2023 Uroczystość NMP Królowej Polski

Kolekta na potrzeby naszej parafii

11:15 Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożego Miłosierdzia za rodziców Cecylię i Stanisława Bacia w 20 rocz. śm., siostrę Teresę, bratowe Annę, Wandę, za + tatę Jana Bodziarczyk, brata Kazimierza, Gabrielę Murgała, Marię Zwarycz, Stanisławę i Franciszka Cieślik i ++ z rodziny. 

I PIĄTEK – 05.05.2023

17:30 Modlitwa Różańcowa, okazja do spowiedzi św. 

18:00 Nabożeństwo majowe i do Serca Pana Jezusa i Msza św. SZKOLNA:  1) Za ++ Katarzynę i Antoniego, Piotra i Anastazję Budzan. 2) Za + męża ojca i dziadka Grzegorza Wdowek, ++ rodziców obu stron, ++ braci i siostry. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. 

I SOBOTA – 06.05.2023 Święto św. Ap. Filipa i Jakuba

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Do M. Bożej Częstochowskiej o potrzebne łaski, zdrowie, Boże bł. dla rodzin z Róży p. Gużdy i dla ks. Prob. oraz + Karolinę Didyłowską. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023   Uroczystość I Komunii św.

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za + żonę matkę babcię Elżbietę Kalder.

11:15 W intencji dzieci I Komunijnych oraz ich rodziców, chrzestnych i gości. Po Mszy św. nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I Komunijnych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.04.2023

  • Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna, Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy przeżywanie Tygodnia Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Za tydzień w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. o godz. 11:15.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • Odpust parafialny ku czci św. Józefa Robotnika 1 maja. Suma odpustowa o godz. 11:30 we Włodzieninie. Mszy św. przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. prob. Marian Błaszczok z Bliszczyc.
  • W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 9:30 i 11:15.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju dla Ukrainy, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gużdy. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa oraz nabożeństwo majowe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.
  • Próby przed uroczystością Komunii św. dla dzieci z Włodzienina: 4 i 5 maja czwartek, piątek od godz. 15:30 do 16:00;
  • W najbliższy piątek odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:15 Włodzienin.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: