intencje i ogłoszenia Wojnowice 02.04.2023 – 09.04.2023

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 02.04.2023 

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II (+2005)

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Za + ojca Jana Cytera w 15 rocz. śm. Błogosławieństwo palm

WIELKI PONIEDZIAŁEK – 03.04.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu 

18:00 Za + męża Jana Zapotocznego, ++ rodziców Annę i Szczepana, brata Michała. Nabożeństwo do św. Józefa

Od godz. 18:30 do 19:30 okazja do spowiedzi św. przed Wielkanocą spowiada ks. Michał Pieńkowski

WIELKI CZWARTEK – 06.04.2023

17:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Do Chrystusa Arcykapłana w int. ks. Proboszcza Jarosława, za wszystkich kapłanów oraz o nowe powołania (int. of. Od Róż Różańcowych)

22:00 Zakończenie Adoracji przy Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK – 07.04.2023

15:00 Rozpoczęcie Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego

16:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

17:00 Liturgia Wielkiego Piątku i Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Wojnowic

22:30 Zakończenie Adoracji przy Bożym Grobie

WIELKA SOBOTA – 08.04.2023

13:00 Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych i Adoracja przy Bożym Grobie

20:30 Wigilia Paschalna i Rezurekcja: W int. Parafian i Gości.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

9:30 Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie z okazji 35 rocz. ślubu. Po Mszy św. nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.04.2023

 • Dzisiaj Niedziela Palmowa, rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. W czasie Mszy św. poświęcenie palm. Po Mszy św. z godz. 11:15 rozstrzygnięcie konkursu na największą i najpiękniejszą palmę. Przewidziane słodkie nagrody. 
 • W niedzielę po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali.
 • Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek i we wtorek przed Mszą św. oraz po Mszy św. od godz. 18:30 do 19:30 będzie spowiadał ks. Michał Pieńkowski a także w środę od godz. 6:45 do godz. 7:10.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł.
 • Składam serdeczne podziękowania za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina (142 osoby). Bóg zapłać członkom Ochotniczej Staży Pożarnej z Włodzienina za przygotowanie stacji drogi Krzyżowej, dekoracji, wyznaczenie trasy oraz zapewnienie nam bezpiecznego przemarszu. Dziękuję parafianom z Włodzienina i Wojnowic za zamontowanie stacji drogi krzyżowej z kościoła w Wojnowicach na drewniane krzyże. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu organiście oraz Pannie organistce oraz młodzieży za prowadzenie śpiewu, członkom PRD, parafianom z Włodzienina i Wojnowic za niesienie krzyża, młodzieży LSO z Wojnowic za niesienie nagłośnienia.
 • W poniedziałek Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 18:00 i nabożeństwo.
 • Triduum Paschalne – zapraszam do uczestniczeniaRozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 17:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zwyczajowo zachowujemy go do Wigilii Paschalnej. O godz. 16:30 nabożeństwo drogi Krzyżowej, Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 17:00. W Wielką Sobotę o godz. 13:00 nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a następnie poświęcenie pokarmów. Wigilia Paschalna o godz. 20:30 (poświęcenie ognia i wody – przynosimy świece i wodę, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Msza św. Wigilii Paschalnej z Rezurekcją). 
 • Porządek Adoracji przy Bożym Grobie od godz. 13:30 – 14:00 rodzice z małymi dziećmi, ul. Górna, Stawowa; od godz. 14:00 – 15:00 Wojnowice ul. Kietrzańska od strony Włodzienina do przystanku PKS oraz Włodzienin Góra; od godz. 15:00 – 16:00 Wojnowice ul. Okrężna, Łąkowa oraz Włodzienin Środek; od godz. 16:00 – 17:00 Wojnowice ul. Kietrzańska pozostała część oraz Włodzienin Dół.
 • W tym tygodniu i za tydzień kancelaria nieczynna. Również w tym tygodniu nie wypożyczymy książek w bibliotece.
 • Bierzmowanie klas VIII odbędzie się w kościele św. Rodziny w Branicach 25 kwietnia o 17:00. Spotkanie formacyjne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 17 kwietnia po Mszy św. w ZAPIECKU. 
 • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. W Wielki Piątek ofiara przy Bożym Grobie na kościoły w Ziemi Świętej. W niedzielę Zmartwychwstania kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD p. Elżbietę L. oraz p. Monikę K. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.