intencje i ogłoszenia Wojnowice 14.08.2022 – 21.08.2022

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

9:30 Do Bożej Op. w 15 rocz. ślubu Agnieszki i Andrzeja, dziękując za otrzymane łaski, prosząc o zdrowie i Boże bł. w rodzinie Majcher i Babiniec.

PONIEDZIAŁEK – 15.08.2022 Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu

9:30 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Wniebowziętej dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w pracy duszpasterskiej dla ks. Proboszcza z okazji 43 rocz. ur.  (int. od Róż Różańcowych oraz Parafian). Błogosławieństwo ziół i kwiatów. 

CZWARTEK – 18.08.2022

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 Za + Irmgard Świerc (od bratowej Zofii z rodziną).

SOBOTA – 20.08.2022 św. Bernarda

18:00 Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, prosząc o dary Ducha św. wszelkie potrzebne łaski dla Bożeny z okazji 12 rocz. ur. 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 1) Za + siostrę Marię w 9 rocz. śm., ojca Tadeusza w 26 rocz. śm., + mamę Paulinę, ++ brata Tadeusza, koleżankę Marię Ramowską i dusze w czyśćcu cierpiące. 2) Za + męża Eugeniusza w 5 rocz. śm., rodziców obu stron, rodzeństwo, ++ z rodziny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.08.2022 – 21.08.2022

  • Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. Parafia św. Wawrzyńca w Posucicach przeżywa swoją uroczystość odpustową. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, z kolejną częścią Pisma św. na płycie CD w formacie mp3.
  • W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Parafie w Branicach i Pilszczu przeżywać będą uroczystości odpustowe. U nas porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta w tym dniu przeznaczona na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu.
  • W czwartek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju na świecie. W tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Krupy. O godz. 18:00 Msza św. wakacyjna dla dzieci i młodzieży.
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia. W niedzielę 28 sierpnia Msze św. (Włodzienin 8:00, Wojnowice 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii do 21 sierpnia (10zł wpisowe i data urodzenia przy zgłoszeniu).
  • Od 1 września nastąpi zmiana dyżuru rocznego na cmentarzu. Proszę dotychczasowy dyżur o skoszenie trawy na cmentarzu oraz przy ruinach kościoła. Tym wszystkim osobom z dyżuru rocznego, które w czasie ostatnich 12 miesięcy angażowały się we wszystkie prace na cmentarzu bardzo serdecznie dziękuję. Miejmy świadomość, że poświęcony czas na prace na cmentarzu to wyraz naszej wiary, którą wyznajemy w czasie każdej Mszy św. niedzielnej… wierzę w ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny…
  • W dniach od 14 do 20 sierpnia odbędzie się 46 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Po ograniczeniach związanych z epidemią w ostatnich dwóch latach, w roku złotego jubileuszu diecezji opolskiej, zechciejmy jak najliczniej udać się do tronu Jasnogórskiej Pani, aby – w nawiązaniu do motta tegorocznej pielgrzymki – „jubileuszową wdzięczność i ufność nieść do Matki”. 
  • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD, p. Elżbietę L. oraz p. Dorotę W. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.