intencje i ogłoszenia Wojnowice 22.08.2021 – 29.08.2021

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Za + siostrę Marię w 8 rocz. śm. ojca Tadeusza w 25 rocz. śm., + mamę Paulinę, brata Tadeusza, + Andrzeja Grabunioka, szwagra Tadeusza, koleżankę Marię Ramowską i dusze w czyśćcu cierpiące.

PONIEDZIAŁEK – 02.08.2021

18:00 Za + mamę Antoninę, ojca Wincentego, ++ szwagrów Tadeusza i Stanisława, ++ z rodziny Baran i Kuś. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 26.08.2021 Uroczystość NMP Częstochowskiej

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu

18:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Częstochowskiej, prosząc o zdrowie, błogosławieństwo, potrzebne łaski z okazji 3 rocz. pracy duszpasterskiej proboszcza w parafii (int. od Parafian). 

SOBOTA – 28.08.2021

18:00 Do Bożej Op. za wstaw. św. Józefa, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla Stanisława Motowidełko z okazji 70 rocz. ur. 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Do Bożej Op. z okazji kol. rocz. ślubu Moniki i Romana, dziękując za otrzymane łaski, zdrowie oraz w int. dzieci.

11:00 Włodzienin: Wyjście pielgrzymów do Nasiedla

16:00 Nasiedle: Msza św. w int. pielgrzymów i gości.

GŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.08.2021 – 29.08.2021

 • Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła. Odpust parafialny przeżywa parafia M. Boskiej Częstochowskiej w Dzbańcach Osiedle a za tydzień parafia św. Jakuba w Nasiedlu ku czci M. B. Nasielskiej.
 • Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom za modlitwy, życzenia złożone osobiście lub elektronicznie, za prezenty, które otrzymałem w dniu moich urodzin, za wielką życzliwość, której doświadczam każdego dnia.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
 • W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa, a następnie nabożeństwo.
 • W czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, a także ustania pandemii, okazja do spowiedzi św., w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. KobylańskiejO godz. 18:00 Msza św., 
 • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia. W niedzielę 29.08. będzie zmieniony porządek Mszy św. (Wojnowice 8:00; Włodzienin 6:30 i 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. O godz. 16:00 zostanie odprawiona uroczysta Suma Odpustowa w intencji wszystkich mieszkańców naszego dekanatu branickiego. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii najpóźniej do czwartku (5zł wpisowe i nr PESEL przy zgłoszeniu).
 • W tym tygodniu zostało wykonanych szereg prac w naszym kościele. Dziękuję parafianom za poświęcony czas i przeprowadzone prace.
 • We wtorek 24 sierpnia o godz. 09:00 zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w Wojnowicach na parkingu przy kościele.
 • Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarowanie materiałów, pomysł oraz udekorowanie naszego kościoła nowymi obrusami.
 • Sołtys w imieniu Rady Sołeckiej zaprasza mieszkańców Wojnowic na spotkanie, które odbędzie w świetlicy wiejskiej 26.08.2021 o godz. 19:00 (czwartek). Głównym tematem spotkania będzie zaplanowanie wydatków na 2022r., w ramach funduszu sołeckiego oraz prezentacja nowego Planu Odnowy Miejscowości. 
 • Dzisiaj i za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.