intencje i ogłoszenia Wojnowice 23.04.2023 – 30.04.2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 1) Za ++ z rodzin Majcherczyk, Myga, Lewandowskich, Ozimkowskich, Cytera, Pelik i Sosna. 2) Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. rocznego dziecka Leny Hanny Rusek.

PONIEDZIAŁEK – 24.04.2023 Uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski

17:00 1) Za + męża ojca i dziadka Grzegorza Wdowek, ++ rodziców obu stron, ++ braci i siostry. 2) Do Bożej Op. z okazji kol. rocz. urodzin prosząc o wstaw. św. Józefa nad całą rodziną dzieci i wnuków.

WTOREK – 25.04.2023

17:00 Branice kościół Św. Rodziny. Msza św. z udzieleniem sakr. bierzmowania uczniom klas VIII.

CZWARTEK – 27.04.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 Msza św. SZKOLNA Za + ojca Stanisława, matkę Katarzynę, wszystkich ++ obu stron o szczęśliwość wieczną. Po Mszy św. modlitwa o urodzaje przy krzyżu parkingu dolnego.

SOBOTA – 29.04.2023 Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy

18:00 Okr. 43

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

12:00 1) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Częstochowskiej z okazji 70 rocz. urodzin żony Marianny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, prosząc o zdrowie i opiekę św. Józefa, zdrowie dla męża oraz w rodzinach dzieci, a także o Boże bł. dla ks. Proboszcza i ks. Adama Łotockiego. 2) Do Bożej Op. za wstaw. św. Floriana z okazji Jubileuszu 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wojnowice, w int. wszystkich strażaków i ich rodzin oraz za wszystkich ++ strażaków, którzy na przestrzeni 120 lat służyli Bogu na chwałę a ludziom na ratunek.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.04.2023

  • Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna rozpoczynająca XV Tydzień Biblijny.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 120-lecia Ochotniczej Staży Pożarnej w Wojnowicach. Msze św. we Włodzieninie o godz. 8:00 i 9:30
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Odpust parafialny ku czci św. Józefa Robotnika 1 maja. Suma odpustowa o godz. 11:30 we Włodzieninie. Mszy św. przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. prob. Marian Błaszczok z Bliszczyc.
  • W poniedziałek Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 17:00, a następnie nabożeństwo.
  • czwartek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie; modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Krupy. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. Po Mszy św. modlitwa o urodzaje za wstaw. św. Marka.
  • IX Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2023 r. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 14 lipca 2023 r. 
  • Dzisiaj i za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  • Dyżur na Odpust Parafialny: KUDZIA ANNA, TRZEBUNIAK MAGDALENA, DUDEK MONIKA, BENGSZ CZESŁAWA, KOBYLAŃSKA MARIA, KRECHOWIECKA BARBARA, BRODAJ JADWIGA, BRODAJ MONIKA, BRODAJ ADAM, KRASZEWSKA BOGUSŁAWA, CYTERA EWA, CYTERA KATARZYNA, BIELESZ MAŁGORZATA, ZATYLNA EWA, CZARNA MAGDALENA, BABINIEC MAŁGORZATA, JAKUBOWSKA KRYSTYNA, JAKUBOWSKA JUSTYNA, ORŁOWSKA MARIA, GŁOWACKA KRYSTYNA, ROGÓŻ WANDA, ROGÓŻ BEATA