intencje i ogłoszenia Wojnowice 27.11.2022 – 04.12.2022

I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Za ++ rodziców Marię i Władysława, siostry Eugenię i Czesławę, wujka Józefa, szwagra Mieczysława, ++ z rodziny Mikołajczyk.

PONIEDZIAŁEK – 28.11.2022

17:00 Roraty Za ++ rodziców Annę i Jana Leszczyńskich, dziadków obu stron. Nabożeństwo do św. Józefa.

I CZWARTEK – 01.12.2022

16:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

17:00 Roraty Do Bożej Op. w int. wnuków Mileny i Tymona, prosząc o zdrowie, dary Ducha św. dla nich i ich rodziców oraz rodziców chrzestnych i dziadków.

I PIĄTEK – 02.12.2022

16:00 Okazja do spowiedzi św. 

16:30 Roraty Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, zmiana tajemnic różańcowych

I SOBOTA – 03.12.2022

16:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

17:00 Roraty Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św. Za + Zbigniewa Majcherczyk (od szwagra Janusza z rodziną)

II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę dla Moniki Kopczyńskiej z okazji kol. rocz. urodzin.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.11.2022

  • Dzisiaj I Niedziela Adwentu, czas oczekiwania i przygotowania na Święta Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy nowy Rok Kościelny pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy. Po Mszach św. zostaną poświęcone wieńce, świece adwentowe, lampiony roratnie i opłatki wigilijne. Od poniedziałku można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas (małe – 7zł, duże – 15zł). 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem kalendarzem na 2023 rok.
  • Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie. W poniedziałek na pierwsze spotkanie roratnie dzieci przynoszą serduszka z postanowieniami adwentowymi. Po każdych roratach będą losowane upominki, wrzuconych na pierwszym spotkaniu serduszek.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 16:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św., modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Rosy. O godz. 17:00 Roraty. W piątek o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., modlitwa różańcowa, a następnie o godz. 16:30 Roraty, a po nich nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę o godz. 16:30 adoracja Najśw. Sakr. i okazja do spowiedzi św., nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św. roratnia.
  • W czwartek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odbędzie się uroczyste przyjęcie do służby liturgicznej kandydatów na ministrantów i ministrantki z Wojnowic i Włodzienina oraz odnowienie przyrzeczeń LSO. Zapraszam nowych kandydatów do LSO i Marianek.
  • Zgodnie z wytycznymi naszego biskupa Ordynariusza, jeśli sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie ulegnie zmianie, odwiedziny duszpasterskie (po dwuletniej przerwie) odbędą się w tradycyjnej formie. 
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.