intencje i ogłoszenia Wojnowice 28.08.2022 – 04.09.2022

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 1) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Nieustającej Pomocy, z prośbą o zdrowie i Boże bł. w pracy kapłańskiej na dalsze lata w 4 rocz. posługi Proboszcza (int. od Parafian). 2) Do Matki Bożej Różańcowej prosząc o zdrowie i Boże bł. dla członkiń Róż Różańcowych i ich rodzin, o pokój i zgodę, pojednanie, między Narodami na Ukrainie (int. od p. Rosy).

11:00 Włodzienin: Wyjście pielgrzymów do Nasiedla 

16:00 Nasiedle: Msza św. odpustowa w int. pielgrzymów i gości.

PONIEDZIAŁEK – 29.08.2022 męczeństwo św. Jana Chrzciciela

18:00 Za + Kazimierza Jaroszyńskiego. Nabożeństwo do św. Józefa.

I CZWARTEK – 01.09.2022 Początek Roku Szkolno – Katechetycznego

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 SZKOLNA: Za + ks. Adama Polechońskiego

I PIĄTEK – 02.09.2022

16:00 Modlitwa Różańcowa, okazja do spowiedzi św. 

16:30 W pewnej intencji. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.

18:00 Włodzienin 

I SOBOTA – 03.09.2022 św. Grzegorza Wielkiego, papieża

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św., nabożeństwo I soboty miesiąca.

18:00 Za + męża i ojca Adama w 10 rocz. śm., ++ rodziców Myga, Ozimkowski i wszystkich ++ z ich rodzin, + szwagra Zygmunta, jego syna Damiana, ++ Michała, Janinę, Bogdana, Józefa, Marię, Józefa, Włodzimierza, Sylwestra, Kazimierza, Elżbietę i Marka.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2022 Dożynki Parafialne 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Z podziękowaniem za tegoroczne zbiory.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.08.2022 – 04.09.2022

 • Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła. Odpust parafialny przeżywa parafia św. Jakuba w Nasiedlu ku czci M. B. Nasielskiej. Wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00, uroczysta Msza św. odpustowa w Nasiedlu o godz. 16:00.
 • W przyszłą niedzielę 4 września podczas Mszy św. o godz. 9:30 nasze parafialne podziękowanie za tegoroczne zbiory, czyli DOŻYNKI. Zachęcam do udekorowania swoich obejść.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
 • W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa, a następnie nabożeństwo. 
 • W czwartek we Włodzieninie o godz. 8:00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. O godz. 8:30 Msza św. w int. dzieci, nauczycieli i rodziców (po Mszy św. błogosławieństwo plecaków i przyborów szkolnych uczniów klas I). 
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, a także ustania pandemii, okazja do spowiedzi śwO godz. 18:00 Msza św. szkolna, w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. OstrowskiejW pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., o godz. 16:30 Msza św.po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. o godz. 18:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św.
 • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Od godz. 9:00 Wojnowice, a następnie od godz. 10:30 Włodzienin. 
 • We wtorek 6 września po Mszy św. spotkanie z cyklu…kto pyta nie błądziWspółcześni „prorocy”…, posłuszeństwo w Kościele…jak je rozumieć? Dla chcących pogłębić swoją wiarę.
 • W piątek 09 września po Mszy św. szkolnej, spotkanie organizacyjne dla młodzieży (od klasy 8 i starszej) dotyczące spotkań – plan działań, propozycje spotkań. 
 • Roczny dyżur na cmentarzu od 1 września 2022 – 31 sierpnia 2023: KOSTECKA WANDA,  KOSTECKIMAREK,  BARAN WIESŁAW,  MAJCHERCZYK ANDRZEJ,  MAJCHERCZYK DARIUSZ,  PATRYŁO ZBIGNIEW,  KOSZTUBAJDA BARBARA,  GADOMSKI CZESŁAW,  GADOMSKI JAROSŁAW,  DOMAGAŁA STANISŁAW,  WOLANIUK ŁUKASZ,  CYTERA ZDZISŁAW,  TICHANÓW MICHAŁ,  GACH KATARZYNA,  CZARNA HELENA,  CZARNY JAN,  NAWARYŃSKI  JAN, KUDZIA ANNA, TRZEBUNIAK RAFAŁ,  CYTERA MONIKA,  GUŻDA MARIUSZ,  MUCHA CECYLIA, BACHMAN HELENA, MIKLER ALICJA, KLOC ŁUKASZ, ZAGRABA BOŻENA, MALISZEWSKI TOMASZ
 • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.