intencje i ogłoszenia Włodzienin 04.08.2024 – 11.08.2024

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.08.2024

8:00 Wł. 1) Za ++ rodziców Cecylię i Stanisława, siostrę Teresę, brata Mariana, ojca Jana, brata Kazimierza, swatów Stanisławę i Franciszka, Marię, Gabrielę. 2) Do Bożej Op. dziękczynna za pracę ks. Prob. w naszej parafii oraz z prośbą, aby Maryja otaczała Go swoją opieką, a św. Jana Maria Vianney wspierał i umacniał (int. Margaretki).

9:30 Woj. Za ++ rodziców Bronisławę i Franciszka, ojca Michała, siostry Józefę i Marię jej męża Adama oraz za wszystkich ++ z rodzin Żarowskich i Nawaryńskich oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

12:30 Wł. Do Bożej Op. z okazji kol. rocz. ślubu Beaty i Marcina Ignasiak z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla dzieci i całej rodziny.

PONIEDZIAŁEK – 05.08.2024

18:00 Woj. Do Bożej Op. w int. Malwiny z okazji 6 rocz. urodzin oraz o zdrowie i Boże bł. w całej rodzinie.

WTOREK – 06.08.2024 Święto Przemienienia Pańskiego

18:00 Wł. 1) Za ++ Marię , Piotra, Karolinę, Stanisława Didyłowskich, Eugenię, Władysława Sajeckich. 2) Do św. Michała Archanioła dziękując za łaski i pomoc otrzymane dzięki Jego wstaw., z pokorną prośbą o dalszą opiekę dla naszych rodzin, naszej parafii ojczyzny i świata.

CZWARTEK – 08.08.2024 św. Dominika

17:30 okazja do spowiedzi św.

18:00 Woj. Za + koleżankę Marię Żymełka w kol. rocz. śm.

PIĄTEK – 09.08.2024 Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy

17:30 okazja do spowiedzi św.

18:00 Wł. Za ++ rodziców Katarzynę i Karola Macyszyn, dziadków Marię i Stanisława Gużda, Helenę i Jana Macyszyn i za wszystkich ++ z rodziny.

SOBOTA – 10.08.2024 Święto św. Wawrzyńca

18:00 Woj. Za + męża Zygmunta i syna Damiana i za ++ z rodziny.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2024

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Wł. Za + ojca Mieczysława Adamowicz, dziadków Karola Józefę Zapotocznych, Tadeusza Franciszkę Adamowicz oraz za wszystkich ++ z rodziny.

9:30 Woj. Do Bożej Op. z okazji kol. rocz. urodzin Romana Kopczyńskiego, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą Bożą opiekę i zdrowie.

11:15 Wł. Za + Stanisława Borkowskiego w 6 rocz. śm.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.08.2024

• Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
  • Dożynki parafialne w 2024 (8 września) odpowiedzialni: Włodzienin Góra.
  • 48. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 48. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11-17 sierpnia 2024 r. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką. Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W naszym rejonie Pielgrzymi wyruszają z Głubczyc i Kietrza. Szczegółowe informacje w tych parafiach.
  • W piątek o godz. 17:30 okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla świata; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. GwóźdźO godz. 18:00 Msza św.
  • Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, telefony, drukarki etc.). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu dolnym przy plebanii w dniu 27 sierpnia br. do godz. 15:00.
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia. W niedzielę 25 sierpnia Msze św. (Włodzienin 8:00, Wojnowice 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii do 20 sierpnia.
  • W tym tygodniu Msze św. będzie odprawiał ks. Paweł Dubowik. W ważnych sprawach proszę o kontakt z ks. Pawłem tel. 503 373 271.
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na malowanie naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: