intencje i ogłoszenia Włodzienin 03.12.2023 – 10.12.2023

I NIEDZIELA ADWANTU – 03.12. 2023 

Kolekta na Seminarium Duchowne 

8:00 Włodzienin Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dary Ducha św. dla Krystyny Zając, dzieci, wnuków i prawnuków oraz ks. Proboszcza.

9:30 Wojnowice Za + mamę Annę Leszczyńską w 9 rocz. śm., ojca Jana i dziadków obu stron.

11:15 Włodzienin 1) Za + Józefa Surma oraz Marcina Zagraba. 2) Do Bożej Op. w int. męża z okazji kol. rocz. urodzin prosząc o potrzebne łaski.

PONIEDZIAŁEK – 04.12.2023

18:00 Wojnowice Roraty 1) Za ++ swatów Krystynę i Ryszarda Żakieckich. 2) Za ++ rodziców Marię i Władysława, siostrę Czesławę i Genowefę, + Jana Lipińskiego, szwagra Mieczysława. 3)  Za + mamę Elżbietę Dziaduch w 1 rocz. śm. i zmarłego tatę Józefa Dziaduch.  

WTOREK – 05.12.2023

18:00 Włodzienin Roraty 1) Za ++ Piotra, Marię, Karolinę, Stanisława, Didyłowskich, Eugenię i Władysława Sajeckich. 2) Do św. Michała Archanioła dziękując za łaski i pomoc otrzymane dzięki Jego wstawiennictwu, z pokorną prośbą o dalszą opiekę dla naszych rodzin, naszej parafii i ojczyzny.

ŚRODA – 06.12.2023 św. Mikołaja

7:15 Włodzienin Roraty W int. Parafian

I CZWARTEK – 07.12.2023 św. Ambrożego

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św. 

18:00 Wojnowice Roraty Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Niepokalanej dziękując za otrzymane łaski, z okazji 88 rocz. urodzin Marii, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla dzieci i ich rodzin.

PIĄTEK – 08.12.2023 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Włodzienin 1) Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo dla mamy Bronisławy Przysiężnik z okazji 70 rocz. urodzin oraz o Boże bł. dla dzieci i wnuków. 2) Do Bożej Op. w int. Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Wspólnoty Dzieci Maryi parafii Włodzienin i Wojnowice. 

Odnowienie przyrzeczeń i przyjęcie do LSO oraz Marianek 

SOBOTA – 09.12.2023

17:00 Wojnowice Roraty Dziękczynna w intencji Moniki Kopczyńskiej z okazji kol. rocz. urodzin, dziękując za otrzymane łaski i prosząc o dalsze. 

II NIEDZIELA ADWANTU – 10.12. 2023 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.

8:00 Włodzienin Za + Janinę Marek w 3 rocz. śm.

9:30 Wojnowice Za + mamę Paulinę w 27 rocz. śm., + ojca Tadeusza, siostrę Marię, brata Tadeusza, szwagra Tadeusza, Andrzeja Grabinioka i dusze w czyśćcu cierpiące.

11:15 Włodzienin Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża z okazji 5 rocz. urodzin Przemka Ignasiak, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł., opiekę M. Bożej oraz o zdrowie dla całej rodziny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.12.2023

  • Dzisiaj I Niedziela Adwentu, czas oczekiwania i przygotowania na Święta Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy nowy Rok Kościelny pod hasłem Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Po Mszach św. zostaną poświęcone wieńce, świece adwentowe, lampiony roratnie i opłatki wigilijne. Od tego dnia można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas (małe – 7zł, duże – 15zł). 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie we wtorki i piątki o godz. 18:00, w środę o godz. 7:15. We wtorek na pierwsze spotkanie dzieci przynoszą serduszka z postanowieniami adwentowymi. Po każdych roratach będą losowane upominki z wrzuconych na pierwszym spotkaniu serduszek.
  • W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu odbędzie się uroczyste przyjęcie do służby liturgicznej kandydatów na ministrantów i ministrantki z Wojnowic i Włodzienina oraz odnowienie przyrzeczeń LSO. Zapraszam nowych kandydatów do LSO i Marianek.
  • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Tracz. O godz. 18:00 Roraty. 
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka do puszek na kościół na Wschodzie. Do policzenia kolekty specjalnej zaprasza osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.