intencje i ogłoszenia Włodzienin 08.10.2023 – 15.10.2023

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10. 2023 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Włodzienin Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Różańcowej dziękując za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla osób z Róży p. Gwóźdź, ich rodzin, ks. Prob. oraz za wszystkie osoby + z Róży.

9:30 Wojnowice Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Różańcowej z okazji 80 rocz. ur. dziękując za otrzymane łaski, prosząc o dalsze Boże bł. i zdrowie oraz o Boże bł. i zdrowie dla całej rodziny.

11:15 Włodzienin Za + Nadzieję Pierzchała w 10 rocz., + Zofię Mrozowicz w 3 rocz. 

PONIEDZIAŁEK – 09.10.2023

17:30 Wojnowice Różaniec św. i Msza św. 1) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Różańcowej w int członkiń Róży p. Kobylańskiej, ich rodzin, dziękując za odebrane łaski, z prośbą o dalsze bł. i zdrowie oraz za ++ osoby z Róży. 2) Za + Edwarda Cytera w miesiąc po śm. oraz + Sławomira Cytera w 33 rocz., ++ Waldemara, ojca Michała.

WTOREK – 10.10.2023

17:30 Włodzienin Różaniec św. i Msza św. Za ++ rodziców Anastazję in Piotra Lenartowicz, Marie i Antoniego Góratowskich, ++ ich rodziców oraz za ++ ks. W. Kądziołkę i ks. R. Morawina.

ŚRODA – 11.10.2023

7:15 Włodzienin Msza św. i Różaniec W int. Parafian

CZWARTEK – 12.10.2023

17:30 Różaniec św. Adoracja Najśw. Sakr. 

18:00 Wojnowice SZKOLNA Za + ks. Alfonsa Stiller. 

PIĄTEK – 13.10.2023 bł. Honorata Koźmińskiego

17:30 Różaniec św. Adoracja Najśw. Sakr. 

18:00 Włodzienin SZKOLNA 1) Za ++ Elżbietę i Emila Antoszczyszyn, wszystkich ++ z rodzin Antoszczyszyn i Chojnacki. 2) Za ++ rodziców Irenę i Józefa Macko oraz ++ z rodziny Macko i Kobeluch.

SOBOTA – 14.10.2023

16:00 Włodzienin Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże bł. z okazji 95 rocz. ur. Jana Tracz.

17:30 Wojnowice Różaniec św. i Msza św. Dziękczynna z okazji 50 rocz. ur. Barbary Koniecznej z prośbą o dary Ducha św. i dalsze Boże bł. (int. od męża i dzieci).

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10. 2023 

XXIII Dzień Papieski

Kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na działo Nowego Tysiąclecia

8:00 Włodzienin Dziękczynna za otrzymane łaski, prosząc o Boże bł., zdrowie za wstaw. M. Bożej Różańcowej dla osób z Róży p. Tracz, ich rodzin, ks. Prob. a dla ++ z Róży o radość wieczną.

9:30 Wojnowice Za ++ rodziców Józefa i Weronikę Domagała, ++ dziadków, + Krzysztofa i dusze w czyśćcu cierpiące.

11:15 Włodzienin Za ++ Józefa Janinę i Kazimierza Wojtuś oraz ++ z rodziny Wojtuś i Tracz.

16:00 Włodzienin Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Występ artystyczny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Włodzieninie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.10.2023

 • Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. Po Mszy św. z godz. 11:15 nabożeństwo różańcowe.
 • Składam serdeczne podziękowania parafianom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie ks. biskupa, aby uczestniczyć w wizycie kanonicznej. Dziękuję osobom zaangażowanym w liturgię Mszy św., Służbie Liturgicznej, Panu Organiście Pannie Organistce, Orkiestrze Parafialnej, Strażakom z Wojnowic oraz z Czech, PRD za przygotowanie spotkania w świetlicy wiejskiej, za wyznaczenie osoby i zreferowanie spraw gospodarczych, Panu Sołtysowi za udostępnienie świetlicy, rodzicom kandydatów do bierzmowania za przypomnienie o spotkaniu, Różom Różańcowym, za przygotowanie słodkości.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
 • Zapraszam na nabożeństwa różańcowe we wtorek, piątek o godz. 17:30, w środę po Mszy św.
 • We wtorek po Mszy św. spotkanie z cyklu…kto pyta nie błądzi… Co to są Msze św. wieczyste? Co to są Apokryfy wczesnochrześcijańskie? ZAPIECEK. 
 • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także pokoju na świecie, modlitwie różańcowej. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży.
 • Zbliża się Tydzień Miłosierdzia, dlatego wzorem lat ubiegłych proszę o dary dla naszego Seminarium Duchownego w Opolu. (Dary proszę składać w garażu). Dary proszę składać do 20 października.
 • W niedzielę 15 października odbędzie się XXIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II Cywilizacja życia. W imieniu uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Włodzieninie, ich rodziców oraz grona pedagogicznego, z Panem Dyrektorem na czele zapraszam do kościoła we Włodzieninie na występ artystyczny ku czci św. Jana Pawła II. Po występie piknik rodzinny przy kościele. W tym dniu przed kościołem po Mszach św. będą sprzedawane wypieki przygotowane przez KGW z Włodzienina. Chętne osoby, które chciałyby ofiarować swoje wypieki w Dniu Papieskim, proszone są o przyniesienie takich słodkości do salki parafialnej ZAPIECEK w sobotę 14 października o godz. 15:00.
 • Zapraszam osoby z dyżuru rocznego na cmentarzu sobotę 21 października na godz. 10:00 do prac porządkowych na naszym cmentarzu.
 • Od wiosny 2024 roku proszę dyżur tygodniowy o wykaszanie trawy za murem kościelnym (potrzebny sprzęt będzie znajdował się u proboszcza).
 • Misje parafialne odbędą się od 22 października do 29 października 2023.
 • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.