intencje i ogłoszenia Włodzienin 14.07.2024 – 21.07.2024

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2024

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Wł. Za ++ Honoratę i Bronisława Małek.

9:30 Woj. Za ++ rodziców Danutę i Antoniego Suseł, dziadków obu stron.

11:15 Wł. Dziękczynna za otrzymane łaski w int. Marii i Damiana Cieślik z okazji 15 rocz. ślubu, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej oraz o opiekę Anioła Stróża dla dzieci i Boże bł. dla całej rodziny.

PONIEDZIAŁEK – 15.07.2024 św. Bonawentury, Bp i Dr Kościoła

18:00 Woj. 1) Za + brata Jana Denes, ++ rodziców, męża Wiktora Bengsz, ++ z rodziny i + Kazimierza Olejnik. 2) Za + Julię Polak (od Róż Różańcowych). Nabożeństwo do św. Józefa.

WTOREK – 16.07.2024 NMP z Góry Karmel

18:00 Wł. 1) Za + Karolinę, Stanisława, Piotra Didyłowskich, Eugenię i Władysława Sajeckich. 2) Za + Stefanię Krzyżanowską w miesiąc po śm.

ŚRODA – 17.07.2024

7:15 Wł. 1) Za + Helenę Korzec (int. od siostry Janiny, od siostrzenicy Agaty). 2) W int. Parafian.

CZWARTEK – 18.07.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Woj. Za + męża Dariusza w 8 rocz. śm.

PIĄTEK – 19.07.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Wł. Za ++ rodziców Annę i Stanisława Stefaniszyn, brata Andrzeja oraz Anielę, Andrzeja i Marka Zuba i wszystkich ++ z rodziny.

SOBOTA – 20.07.2024 bł. Czesława, Patrona Diecezji Opolskiej.

16:00 Wł. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej w int. Marianny i Stanisława Pikul z okazji 50 rocz. ślubu.

18:00 Woj. 1) Za ++ rodziców Annę i Bronisława, braci Czesława, Jana, Józefa, Edwarda oraz bratanków Andrzeja, Damiana, szwagra Eugeniusza Smal oraz wszystkich ++ z rodziny Baran. 2) Za ++ rodziców Reginę i Wawrzyńca, Marię i Józefa, dziadków obu stron, siostrę, braci i bratową oraz dusze z pokrew. rodzin Rzadkowskich, Majewskich, Kotrasów. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2024

Zbiórka do puszki – na wsparcie misjonarzy z diec. opolskiej

8:00 Wł. 1) Za ++ rodziców Marię i Józefa Antoszczyszyn, siostrę Kazimierę oraz dziadków obu stron. 2) Za + Jana Rosowskiego, jego braci, siostrę Marię, teściów, rodziców i wszystkich ++ z rodziny. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

9:30 Woj. Do Miłosierdzia Bożego o zdrowie i opiekę Bożą dla męża Ryszarda w kol. rocz. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i za wstaw. M. Najśw. prosząc o zdrowie dla dzieci w ich rodzinach, a także o opiekę Bożą dla ks. proboszcza Jarosława i ks. Adama Łotockiego. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

11:15 Wł. Za + męża i ojca Zdzisława Lesiak, rodziców Annę i Otto Kutscha, brata Grzegorza Kutscha, teściów Mariannę i Szczepana Lesiak, swata Jana Zapotocznego, Marię, Roberta, Urszulę, Agnieszkę, Gintra Kucza, Katarzynę i Franciszka Deponte, szwagra Jerzego i wszystkich ++ z rodziny. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.07.2024

• Dzisiaj XV Niedziela Zwykła
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
  • 48. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 48. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11-17 sierpnia 2024 r. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką. Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W naszym rejonie Pielgrzymi wyruszają z Głubczyc i Kietrza. Szczegółowe informacje w tych parafiach.
  • Dożynki parafialne w 2024 (8 września) odpowiedzialni: Włodzienin Góra
  • W piątek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla świata; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Traczgodz. 18:00 Msza św.
  • W niedzielę 21 lipca po Mszach św. poświęcenie pojazdów za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona kierowców. Do puszek będzie można złożyć ofiarę dla misjonarzy (1gr za każdy przejechany kilometr).
  • Dzisiaj kolekta specjalna na malowanie naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  • Wszystkim wypoczywającym na urlopach, wakacjach życzymy pięknego czasu.