intencje i ogłoszenia Włodzienin 18.07.2024 – 28.07.2024

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2024

Zbiórka do puszki – na wsparcie misjonarzy z diec. opolskiej

8:00 Wł. 1) Za ++ rodziców Marię i Józefa Antoszczyszyn, siostrę Kazimierę oraz dziadków obu stron. 2) Za + Jana Rosowskiego, jego braci, siostrę Marię, teściów, rodziców i wszystkich ++ z rodziny. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

9:30 Woj. Do Miłosierdzia Bożego o zdrowie i opiekę Bożą dla męża Ryszarda w kol. rocz. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i za wstaw. M. Najśw. prosząc o zdrowie dla dzieci w ich rodzinach, a także o opiekę Bożą dla ks. proboszcza Jarosława i ks. Adama Łotockiego. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

11:15 Wł. Za + męża i ojca Zdzisława Lesiak, rodziców Annę i Otto Kutscha, brata Grzegorza Kutscha, teściów Mariannę i Szczepana Lesiak, swata Jana Zapotocznego, Marię, Roberta, Urszulę, Agnieszkę, Gintra Kucza, Katarzynę i Franciszka Deponte, szwagra Jerzego i wszystkich ++ z rodziny. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

PONIEDZIAŁEK – 22.07.2024 Święto Marii Magdaleny

18:00 Woj. 1) Za + Teodora Pieruszka w kol. rocz. śm., wszystkich ++ z rodzin Pieruszka, Bednorz, Wolnik, Ryszka i dusze w czyśćcu cierpiące. 2) Za + matkę Weronikę w 33 rocz., ocja Józefa i ++ teściów Zofię i Zdzisława oraz za wszystkich ++ z rodziny. Nabożeństwo do św. Józefa.

WTOREK – 23.07.2024

18:00 Wł. Za ++ Bolesławę i Apolinarego Lenartowicz, córki Mariolę i Małgorzatę i za ++ z rodziny Zagrobelnych.

ŚRODA – 24.07.2024 św. Kingi

7:15 Wł. W int. Parafian.

CZWARTEK – 25.07.2024 Święto św. Jakuba Ap.

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Woj. Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Aleksandry z okazji 13 rocz. urodzin oraz Tomasza z okazji 11 rocz. urodzin. dziękując za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł., zdrowie i dary Ducha św.

PIĄTEK – 26.07.2024 Uroczystość św. Anny, Głównej Patronki Diecezji Op.

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Wł. 1) Za ++ Stanisława Mazurek, Stanisławę i Marcina Mazurek, Anne i Józefa Kunickich, ks. Norberta Felsmanna, ks. Rafała Morawina, ks. Wenancjusza Kądziołkę oraz ks. Kwiatkowskiego. 2) Za ++ dziadków Stefanię i Michała Przysiężnik oraz ich synów Zbigniewa i Edwarda Przysiężnik, córkę Czesławę Huzar i jej męża Alojzego w kol. rocz. śm.

SOBOTA – 27.07.2024 św. Joachima

18:00 Woj. 1) Za + Rafała, Adolfa i Marię. Ks. Mieczysława, dziadków obu stron oraz ++ z całej rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024

8:00 Wł. Za + ojca Józefa w 3 rocz. śm., + mamę Aleksandrę Konopską.

9:30 Woj. Za + mamę Irmgard, tata Tadeusza i ich rodziców.

11:15 Wł. Za ++ rodziców Rozalię i Stanisława Górnych, brata Michała, siostry Magdalenę, Kazimierę i szwagra Nizińskich, ++ dziadków i pokrew. obu stron.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.07.2024

• Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. Po Mszach św. poświęcenie pojazdów za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona kierowców. Do puszek będzie można złożyć ofiarę dla misjonarzy (1gr za każdy przejechany kilometr).
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
  • Dożynki parafialne w 2024 (8 września) odpowiedzialni: Włodzienin Góra.
  • 48. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 48. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11-17 sierpnia 2024 r. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką. Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W naszym rejonie Pielgrzymi wyruszają z Głubczyc i Kietrza. Szczegółowe informacje w tych parafiach.
  • W piątek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla świata; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża ks. ProboszczaO godz. 18:00 Msza św.
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się 2 sierpnia, Od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:00 Włodzienin.
  • Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, telefony, drukarki etc.). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu dolnym przy plebanii w dniu 27 sierpnia br. do godz. 14:00. Celem zbiórki jest wsparcie materialne dzieła duszpastersko-gospodarczego podejmowanego przez ks. Henryka Pocześnioka, misjonarza naszej diecezji pracującego w Peru.
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia. W niedzielę 25 sierpnia Msze św. (Włodzienin 8:00, Wojnowice 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii do 20 sierpnia (10zł wpisowe i data urodzenia przy zgłoszeniu).
  • Dzisiaj i za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  • W niedzielę 4 sierpnia Msze św. we Włodzieninie o godz. 8:00 i 12:30, w Wojnowicach o godz. 9:30.