intencje i ogłoszenia Włodzienin 19.05.2024 – 26.05.2024

NIEDZIELA – 19.05.2024 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Kolekta jałmużna z całego roku

8:00 Wł. Dziękczynna za otrzymane łaski prosząc o Boże bł. i zdrowie dla osób z Róży p. Tracz, ich rodzin, ks. Prob. a dla ++ z Róży o radość wieczną.

9:30 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski z okazji 15 rocz. urodzin Jakuba. 

11:15 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Nadzieję i Adama Pierzchała, Małgorzatę i Jana Sosin oraz wszystkich ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące. 

PONIEDZIAŁEK – 20.05.2024 Święto NMP Matki Kościoła

18:00 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Leny z okazji 6 rocz. urodzin. 

WTOREK – 21.05.2024 św. Jana Nepomucena

18:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. w pewnej int. oraz o zdrowie i Boże bł. dla ks. Proboszcza.

ŚRODA – 22.05.2024

7:15 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. W int. Parafian.

CZWARTEK – 23.05.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA  1) Za + Daniela Kopczyńskiego. 2) Za + Danutę w 30 dzień po śm.

PIĄTEK – 24.05.2024 NMP Wspomożycielki Wiernych

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św. przed Odpustem Parafialnym.

18:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA 1) Za ++ rodziców Klarę i Tadeusza Rak. 2) Za + Danutę Lenartowicz w miesiąc po śm.

SOBOTA – 25.05.2024

18:00 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Za + teścia Jana Rusek w 40 rocz. śm., teściową Stanisławę w 32 rocz. śm., brata Jerzego, bratanka Romana, ++ bratowe, + Zofię Rusek i za dusze w czyśćcu cierpiące. 2) Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Leny z okazji 2 rocz. urodzin oraz Dawida z okazji 6 rocz. urodzin. prosząc o wszelkie potrzebne łaski. 3) Dziękczynna do Miłosierdzia Bożego z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie dla córki oraz całej rodziny Jadwigi i Kazimierza. 

NIEDZIELA – 26.05.2024 Uroczystość Najświętszej Trójcy  Odpust Parafialny we Włodzieninie 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Wł. Do Bożej Op. w int. Jana Maruszczak z okazji 70 rocz. urodzin, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze.

9:30 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Do Bożej Op. dziękując za przeżyte lata Marii Krupa w kol. rocz. urodzin i prosząc o zdrowie i Boże bł. dla całej rodziny (int. od męża) 2) Za ++ rodziców matkę Katarzynę, ojca Marcina, siostrę Kazimierę, braci Edwarda i Stanisława, bratową Kazimierę, jej syna Wiesława, za wszystkich ++ z rodziny Łaba, Krupa, Kleszczyńskich oraz + bratanicę Beatę, ++ kapłanów pracujących w naszej parafii. 2) Za + Julię Polak w miesiąc po śm.

11:30 Wł. SUMA ODPUSTOWA 1) W int. Parafian i Gości. 2) W int. dobrodziejów i darczyńców naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.05.2024

  • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Trójcy Świętej. Mszy św. odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył będzie i wygłosi słowo Boże, dziekan naszego dekanatu ks. Alojzy Nowak. W najbliższą niedzielę kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
  •  Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom procesji w XXVIII rocznicę powodzi.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł. Można również nabyć GOŚC EKSTRA – Święte Matki, Matki Świętych w cenie 14 zł. 
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju dla świata, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Tracz. O godz. 18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA. 
  • Ołtarze na Boże Ciało 2024 (30 maja): wzorem lat ubiegłych proszę o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz kaplica Serca Pana Jezusa: (obok dawnego klasztoru) – Grupa Kobiet z Włodzienina Góry, II ołtarz: (kaplica przy ul. Młyńskiej) – Rodzina p. Józefa Zapotocznego, III ołtarz: (kaplica przy głównej drodze) p. Kazimierz Tracz oraz osoby towarzyszące, IV ołtarz: (Grota) Grupa Kobiet. Z góry dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie ołtarzy. 
  • Dożynki parafialne w 2024 (8 września) odpowiedzialni: Włodzienin Góra.
  • Próba Orkiestry Parafialnej przed uroczystością odpustową i Bożym Ciałem w sobotę 25 maja o godz. 19:30 w salce ZAPIECEK.
  • Dzisiaj kolekta jałmużna postna z całego roku. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.