intencje i ogłoszenia Włodzienin 26.12.2021 – 02.12.2022

NIEDZIELA – 26.12.2021 Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu

8:00 Za + przyjaciela Adama Pierzchałę (od Urszuli Andrusiak z rodziną).

11:15 1) Za + córkę Nadzieję Pierzchała, zięcia Adama, synów Piotra i Jana Prognij, mężów Stefana Pognij, Karola Bójnickiego, rodziców Jadwigę i Michała Zapotocznych oraz brata Stanisława, dziadków obu stron. 2) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej z ok. 45 rocz. ślubu Jadwigi i Wiesława Gużda, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. dla dzieci i wnuków.

WTOREK – 28.12.2021 Święto św. Młodzianków

11:15 Do Dzieciątka Jezus dziękując za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Helenki oraz w int. wszystkich, którzy modlili się w jej zdrowie oraz wspierali słowem. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci przez wstaw. św. Młodzianków.

ŚRODA – 29.12.2021 NABOŻEŃSTWO KOLĘDY W KOŚCIELE

17:30 1) Do Dzieciątka Jezus w int. rodzin z Włodzienina Kolonii, Bogdanowic Kolonii oraz Włodzienina Góry, prosząc o Boże bł. i zdrowie w 2022 roku. 2) Za + Ludwika Kruczek.

PIĄTEK – 31.12.2021 św. Sylwestra, papieża

16:00 Wojnowice: Msza św. dziękczynna na zakończenie Roku.

17:30 Msza św. dziękczynna na zakończenie Roku.

I SOBOTA – 01.01.2022 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Wojnowice: Msza św.

11:15 Do Dzieciątka Jezus za wstaw. M. Bożej w int. chorych naszej parafii.

17:00 Za + Ludwika Kruczek.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za + Ludwika Kruczek

11:15 Za + ks. Bronisława Kwapisz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.12.2021 – 02.01.2022

  • Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny: Jezus, Maryi i Józefa. Po Mszy św. błogosławieństwo owsa ku czci św. Szczepana. 
  • Zgodnie z wytycznymi władz państwowych w kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 50% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji dłoni, a także zachowaniu odstępu.
  • Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Włodzienina Dołu, którzy sprzątali kościół na Boże Narodzenie, członkom PRD za przywiezienie i udekorowanie choinek przy ołtarzu oraz przed kościołem. Osobom, które przygotowały i udekorowały Grotę Betelejmską. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy pięknie przeżyli Święta Narodzenia Pańskiego. Orkiestrze Parafialnej za uświetnienie tych dni świątecznych swoim graniem.
  • Zachęcam do nabycia podwójnego numeru Gościa Niedzielnego z dodatkiem płytą CD format mp3 Nowy Testament (Ewangelia według czterech ewangelistów), w cenie (10 zł). Rok 2022 to Rok z Pismem Świętym w Gościu Niedzielnym na płytach CD. Kolejne płyty będą dołączone do numeru raz w miesiącu. 
  • We wtorek 28 grudnia Święto św. Młodzianków o godz. 11:15 Msza św. z błogosławieństwem dzieci (w Wojnowicach o godz. 9:30). Przed Mszą św. modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Gwóźdź.
  • Również w tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich w tradycyjnej formie. Zapraszam na Mszę św. w środę 29 grudnia 2021r. oraz 4 stycznia 2022r., a następnie na nabożeństwo kolędowe według planu. Msze św. będą sprawowane o godz. 17:30 proszę zabrać ze sobą wodę do poświęcenia, o godz. 17:00 możliwość zapisania Mszy św. na 2022 rok. 
  • W piątek św. Sylwestra, papieża oraz zakończenie Roku Pańskiego 2021O godz. 17:30 Uroczysta Msza św. dziękczynna (z Te Deum). W Wojnowicach o godz. 16:00.
  • W sobotę Nowy Rok Pański 2022 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 11:15 oraz o godz. 17:00. W Wojnowicach o godz. 9:30. 
  • Dzisiaj kolekta kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.