intencje i ogłoszenia Włodzienin 28.01. – 04.02.2024

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01. 2024 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Wł. 1) Za ++ rodziców Janinę i Władysława Ziomko, ++ dziadków, rodziców chrzestnych i wszystkich ++ z rodziny. 2) Za + Karolinę (greg.)

9:30 Woj. Dziękczynna za otrzymane łaski z okazji 25 rocz. sakr. małżeństwa Katarzyny i Romana, z prośbą o Boże bł. i zdrowie dla nich i całej rodziny.

11:15 Wł. Za + męża Zbigniewa Zapotocznego, teściów Jadwigę i Michała, ++ dziadków oraz pokrewieństwo obu stron.

PONIEDZIAŁEK – 29.01.2024

18:00 Woj. 1) Za + Stanisława Baran (od rodziny Zapotocznych i Wacławczyk). 2) Za + Karolinę (greg.) 

WTOREK – 30.01.2024

17:00 Branice – kościół św. Rodziny Msza św. z ks. bp Rudolfem Pierskałą.

ŚRODA – 31.01.2024 Dzień Adoracji we Włodzieninie

Początek Adoracji o godz. 15:00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

O godz. 15:30 do poprowadzenia adoracji zapraszam Różę p. Gużdy, następnie o godz. 16:15 – Różę p. Tracz; o godz. 17:00 – Różę p. Gwóźdź

17:45 Nabożeństwo na zakończenie z błogosławieństwem.

18:00 1) Za + Marię Hucaluk. 2) Za + Bolesława Szymonek oraz dusze w czyśćcu cierpiące. 3) Za + Karolinę (greg.)

I CZWARTEK – 01.02.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. i okazja do spowiedzi św. 

18:00 Woj.  Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. SZKOLNA 1). Za + ojca Michała, dziadków Katarzynę i Franciszka Leusz, szwagra Tadeusza, wszystkich ++ z rodziny Leusz, Buczyński, + Halinę Gemsa. 2). Za + Karolinę (greg.). Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

I PIĄTEK – 02.02.2024 Święto Ofiarowania Pańskiego

Zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe

16:30 Woj. Za + Mieczysława Babińca w 7 rocz. śm. oraz za wszystkich ++ z rodziny. Błogosławieństwo świec.

17:30 Wł. Adoracja Najśw. Sakr. i okazja do spowiedzi św. 

18:00 Wł. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza SZKOLNA Za + męża Stanisława Zając w 14 rocz. śm., ++ rodziców Józefa Bronisławę Stefanię Popardowskich, + Juliana, Jana, Janinę, Stefanię, Józefa, Zofię, Ks. Jońca, ks. Szubkę. Błogosławieństwo świec. Zmiana tajemnic różańcowych

I SOBOTA – 03.02.2024

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Wł. Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

16:30 okazja do spowiedzi św.

17:00 Woj. Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św. 1) Dziękczynna do M. Boskiej Nieustającej Pomocy w int. Bolesławy i Stanisława z prośbą o dalsze Boże bł. i opiekę dla nich i ich dzieci, wnuków oraz rodziców. 2) Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02. 2024

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Wł. Za + Henryka Korzec oraz braci Daniela i Eugeniusza Tomaszek w kol. rocz. śm.

9:30 Woj. Dziękczynna do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej i św. Józefa w int. Wandy Haładus z okazji 70 rocz. urodzin.

11:15 Wł. Za ++ Eugenię Władysława Michalinę Wacława Sajeckich, Karolinę Piotra Marię Stanisława Didyłowskich, Alojzego Bielesz, Zofię Lenartowicz. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.01.2024

  • Dzisiaj IV Niedziela Zwykła w ciągu roku.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • We wtorek Mszy św. nie będzie. Uczestniczę w obchodach 77 rocz. śm. bp Józefa Nathana w Branicach. Uroczystej Mszy przewodniczył będzie bp Rudolf Pierskała.
  • W środę w naszej parafii Adoracja Najświętszego SakramentuPoczątek Adoracji o godz. 15:00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:30 do poprowadzenia adoracji zapraszam Różę p. Gużdy, następnie o godz. 16:15 – Różę p. Tracz; o godz. 17:00 – Różę p. Gwóźdź; o godz. 17:45 zakończenie Adoracji z Błogosławieństwem. Zachęcam do indywidualnego nawiedzenia Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18:00 Msza św.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca
  • piątek Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Tracz. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. 
  • pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
  • Rekolekcje wielkopostne jako odnowienie misji odbędą się w dniach do 29 lutego do 3 marca 2024 roku.
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Wojnowice od godz. 9:15; Włodzienin od godz. 11:15.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. W Święto Ofiarowania Pańskiego zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.