intencje i ogłoszenia Włodzienin 30.05.2021 – 06.06.2021

NIEDZIELA  – 30.05.2021  Uroczystość Najświętszej Trójcy

ODPUST PARAFIALNY – ks. prob. Norbert Mikler (nasz parafianin) 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Za ++ rodziców Jana i Genowefę Malewicz, Stanisława i Stefanię Żłobickich, ++ dziadków i chrzestnych obu stron.

11:30 1) W intencji Parafian i Gości 2) Do Bożej Op. prosząc o dary Ducha św. i wszelkie potrzebne łaski dla Kornelii z okazji kolejnej rocz. ur. oraz o zdrowie dla niej i jej rodziny. Po Mszy św. nabożeństwo majowe i procesja wokół Kościoła. 

WTOREK – 01.06.2021 Dzień Dziecka

17:30 Okazja do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem

18:00 Za + matkę Marię Gawłowską, teściów Bolesławę i Apolinarego Lenartowicz i ++ z rodziny. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

ŚRODA – 02.06.2021

7:15 W int. Parafian.

I CZWARTEK – 03.06.2021 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Kolekta na potrzeby naszej parafii

7:00 Za ++ dziadków Stanisława i Cecylię Fijołek, wujka Józefa, ciocię 

8:30 Do Bożej Op. w int. Emilki i Agatki  prosząc o zdrowie i dary Ducha św. za wstaw. Anioła Stróża. Po Mszy św. procesja do IV ołtarzy.

11:00 Wojnowice

20:00 Wojnowice montaż słowo-muzyczny. 21:00 Apel Jasnogórski.

I PIĄTEK – 04.06.2021

7:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. Za + ks. Herberta Simon.

Spotkanie mojego rocznika święceń 2005 w Łowkowicach k. Kluczborka. Msza św. godz. 17:00 w kościele Nawiedzenia NMP w Łowkowicach.

I SOBOTA – 05.06.2021

Odwiedziny chorych i starszych parafian od godz. 9:00 Wojnowice, od godz. 10:30 Włodzienin.

7:30 Modlitwa różańcowa i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.06.2021

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za + syna Tomasza Konopskiego, ojca Jerzego Adamiec w kol. rocz. śm., + mamę Aleksandrę Konopską w 1 rocz. śm.

11:15 Za ++ mężów Stefana Prognij i Karola Bójnickiego, córkę Nadzieję Pierzchała, synów Piotra i Jana Prognij i wszystkich ++ z rodziny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.05.2021 – 06.06.2021

  • Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Nasza parafia przeżywa Uroczystość OdpustowąBóg zapłać za przygotowanie uroczystości: dyżurowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, organiście, Orkiestrze, Różom Różańcowym, dzieciom Maryi i Młodzież Maryjnej, osobom niosącym baldachim. Dziękujemy ks. proboszczowi Norbertowi Miklerowi za wygłoszone słowo Boże, a z okazji obchodzonej przez niego 40 rocznicy święceń kapłańskich życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego i zdrowia w prowadzeniu wiernych do Boga.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny. 
  • W poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP oraz ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 18:00. Dziękuję uczestniczom nabożeństw majowych.
  • We wtorek Dzień Dziecka. O godz. 18:00 Msza św., a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  • czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Msze św. o godz. 7:00 oraz 8:30 a po niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zapraszam do licznego udziału. Róże Różańcowe ze sztandarami, dzieci komunijne w strojach, Dzieci Maryi. Zgodnie z tradycją proszę o przyozdobienie domów religijnymi obrazami i symbolami. Proszę przy ołtarzach przygotować płatki kwiatów do sypania podczas procesji. W Wojnowicach Msza św. i procesja o godz. 11:00. Wieczorem w kościele w Wojnowicach od godz. 20:00 do godz. 20:30 nabożeństwo – montaż słowno-muzyczny. O godz. 20:30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa zakończone błogosławieństwem Sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim. Procesje Eucharystyczne przez cały tydzień po Mszy św. szczegóły w gazetce parafialnej. 
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 7:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także ustania pandemii, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża pGużdy. O godz. 8:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusai i Msza św. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Od godz. 9:00 Wojnowice a następnie od godz. 10:30 Włodzienin. 
  • VII Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 13-16.07.2021r., zapisy w kancelarii lub zakrystii (koszt pielgrzymki: dorośli 250zł). Zapisy do 27 czerwca. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 16.07.21r. (piątek) zapisy w zakrystii do 27 czerwca (koszt 60zł).
  • Dożynki parafialne w 2021 odpowiedzialni: Włodzienin-Kolonia, Bogdanowice-Kolonia.
  • Dzisiaj i Uroczystość Bożego Ciała kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.