intencje i ogłoszenia Włodzienin 31.12.2023 – 07.01.2024

NIEDZIELA – 31.12. 2023 Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

8:00 Włodzienin Za + Józefę Łazarz. Nabożeństwo na zakończenie roku Te Deum

9:30 Wojnowice 1) Dziękując za otrzymane łaski i zdrowie w całej rodzinie Bedryj w roku 2023, prosząc o opiekę M. Bożej, dary Ducha św. 2) W int. Parafian. Nabożeństwo na zakończenie roku Te Deum

17:00 Włodzienin Do Bożej Op. w int. Andrzeja Herbut z okazji 50 rocz. urodzin. Nabożeństwo na zakończenie roku Te Deum.

PONIEDZIAŁEK – 01.01.2024 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Na potrzeby naszej parafii

9:30 Wojnowice Za + Stanisława Baran (od kuzyna Józefa Zając z rodziną)

11:15 Włodzienin Do Dzieciątka Jezus za wstaw. M. Bożej w pewnej int. prosząc o zdrowie i szczęśliwy przeszczep.

17:00 Włodzienin Do Dzieciątka Jezus w int. Wojciecha z okazji 4 rocz. urodzin.

WTOREK – 02.01.2024

8:00 Włodzienin 1) Do św. Michała Archanioła dziękując za łaski i pomoc otrzymane dzięki Jego wstaw., z pokorną prośba o dalszą opiekę dla naszych rodzin, naszej parafii ojczyzny i świata. 2) W int. rodzin odwiedzanych w czasie kolędy danego dnia.

ŚRODA – 03.01.2024

8:00 Włodzienin 1) Za + Karolinę. (greg.) 2) W int. rodzin odwiedzanych w czasie kolędy danego dnia.

I CZWARTEK – 04.01.2024

8:00 Wojnowice 1) Za + Karolinę. (greg.) 2) W int. rodzin odwiedzanych w czasie kolędy danego dnia. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

I PIĄTEK – 05.01.2024

8:00 Włodzienin 1Za + Karolinę. (greg.) 2) W int. rodzin odwiedzanych w czasie kolędy danego dnia. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

I SOBOTA – 06.01.2024 UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Kolekta na Misje

8:00 Włodzienin Za + Karolinę (greg.)

9:30 Wojnowice Do Miłosierdzia Bożego za + męża Adama Kleszczyńskiego w 10 rocz., ++ rodziców obu stron Jana i Franciszkę, Antoniego i Antoninę, babcię Marię, siostrę Joanne, szwagra Bazylego, brata Tadeusza oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

11:15 Włodzienin Do Bożej Op. w int. Nikoli Domańskiej z okazji 18 rocz. urodzin.

18:00 Wojnowice 1) Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji. 2) W int. rodzin odwiedzanych w czasie kolędy danego dnia.

NIEDZIELA – 07.01. 2024 Święto Chrztu Pańskiego

8:00 Włodzienin Za + Karolinę (greg.)

9:30 Wojnowice Kietrz. 39

11:15 Włodzienin W int. Parafian i dobrodziejów naszego kościoła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31.12.2023

• Dzisiaj Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, a także wspomnienie św. Sylwestra Papieża zakończenie Roku Pańskiego 2023. Msza z podsumowaniem duszpastersko-gospodarczym o godz. 8:00 Te Deum. Parafia w Branicach obchodzi swoją uroczystość odpustową.
  • Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Włodzienina Góry, którzy sprzątali kościół na Boże Narodzenie, członkom PRD za przywiezienie i udekorowanie choinek przy ołtarzu oraz wykonanie stroików, udekorowanie kościoła. Osobom, które przygotowały, wykonały i udekorowały Grotę Betlejemską. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy pięknie przeżyli Święta Narodzenia Pańskiego, Orkiestrze, Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szafarzowi.
  • W poniedziałek Nowy Rok Pański 2024 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 11:15 oraz o godz. 17:00. W Wojnowicach o godz. 9:30.
  • W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Kolekta w tym dniu na misje.
  • W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie według planu zamieszczonego w gazetce parafialnej. Równocześnie zapraszam na Msze św. poranne mieszkańców, którzy w danym dniu mają kolędę.
  • W tym tygodniu przeżywmy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie o godz. 7:30. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.
  • Dziękuję członkom PRD za kolędowanie na rzecz remontu naszego kościoła. Kolęda dla Włodzienina Góry odbędzie się 7 stycznia od godz. 13:30, w tym dniu członkowie PRD zapukają do drzwi.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu.Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.