intencje i ogłoszenia Wojnowice 02.01.2022 -09.01.2022

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Za ++ Janinę Falkiewicz, jej męża Józefa, rodziców Antoniego i Antoninę, za jej ++ rodzeństwo Adama, Józefę, Leonię.

PONIEDZIAŁEK – 03.01.2022

17:00 Za + Ludwika Kruczek. Nabożeństwo do św. Józefa.

I CZWARTEK – 06.01.2022 UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Kolekta na Misje

9:30 Do Miłosierdzia Bożego za + męża Adama Kleszczyńskiego w 8 rocz. śm. ++ rodziców obu stron Jana i Franciszkę, Antoniego i Antoninę, siostrę Joannę, szwagra Bazylego, brata Tadeusza, babcię Marię, ++ z rodziny.

I PIATEK – 07.01.2022

16:00 Okazja do spowiedzi św. 

16:30 Za + ks. Helmuta Sobeczko. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.

18:00 Włodzienin

SOBOTA – 08.01.2022

17:00 Do Dzieciątka Jezus w intencji Katarzyny i Grzegorza z okazji 30 rocz. urodzin, prosząc o zdrowie i Boże bł. na dalsze lata.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 09.01.2022

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

9:30 Za + Ryszarda Kursę w 1 rocz. śm.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.01.2022 – 09.01.2022

  • Dzisiaj II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
  • Zgodnie z wytycznymi władz państwowych w kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 50% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji dłoni, a także zachowaniu odstępu.
  • Rok 2022 to Rok z Pismem Świętym w Gościu Niedzielnym na płytach CD. Za tydzień w ramach GN otrzymamy pudełko na kolekcję płyt z kolejnymi częściami w formacie mp3.
  • W poniedziałek Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 17:00 a następnie nabożeństwo.
  • W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msza św. o godz. 9:30. Kolekta w tym dniu na misje. W tym dniu rozpoczniemy przeżywanie Roku Jubileuszu 50-lecia istnienia naszej Diecezji Opolskiej. Hasło tego Jubileuszu: „Bliżej Boga-Człowieka”.
  • W imieniu swoim i LSO dziękuję za złożone ofiary oraz słodkości ofiarowane LSO. Dodatkowa Msza św. kolędowa dla tych, którzy nie mogli z różnych powodów uczestniczyć we wcześniejszych terminach odbędzie się 27 stycznia o godz. 17:00.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. W piątek o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia oraz ustania pandemii, modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża p. KrupyO godz. 16:30 Msza św. a po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam członków PRD p. Elżbietę L. oraz p. Marka Z. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.