intencje i ogłoszenia Wojnowice 04.08.2024 – 11.08.2024

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.08.2024

8:00 Wł. 1) Za ++ rodziców Cecylię i Stanisława, siostrę Teresę, brata Mariana, ojca Jana, brata Kazimierza, swatów Stanisławę i Franciszka, Marię, Gabrielę. 2) Do Bożej Op. dziękczynna za pracę ks. Prob. w naszej parafii oraz z prośbą, aby Maryja otaczała Go swoją opieką, a św. Jana Maria Vianney wspierał i umacniał (int. Margaretki).

9:30 Woj. Za ++ rodziców Bronisławę i Franciszka, ojca Michała, siostry Józefę i Marię jej męża Adama oraz za wszystkich ++ z rodzin Żarowskich i Nawaryńskich oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

12:30 Wł. Do Bożej Op. z okazji kol. rocz. ślubu Beaty i Marcina Ignasiak z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla dzieci i całej rodziny.

PONIEDZIAŁEK – 05.08.2024

18:00 Woj. Do Bożej Op. w int. Malwiny z okazji 6 rocz. urodzin oraz o zdrowie i Boże bł. w całej rodzinie.

WTOREK – 06.08.2024 Święto Przemienienia Pańskiego

18:00 Wł. 1) Za ++ Marię , Piotra, Karolinę, Stanisława Didyłowskich, Eugenię, Władysława Sajeckich. 2) Do św. Michała Archanioła dziękując za łaski i pomoc otrzymane dzięki Jego wstaw., z pokorną prośbą o dalszą opiekę dla naszych rodzin, naszej parafii ojczyzny i świata.

CZWARTEK – 08.08.2024 św. Dominika

17:30 okazja do spowiedzi św.

18:00 Woj. Za + koleżankę Marię Żymełka w kol. rocz. śm.

PIĄTEK – 09.08.2024 Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy

17:30 okazja do spowiedzi św.

18:00 Wł. Za ++ rodziców Katarzynę i Karola Macyszyn, dziadków Marię i Stanisława Gużda, Helenę i Jana Macyszyn i za wszystkich ++ z rodziny.

SOBOTA – 10.08.2024 Święto św. Wawrzyńca

18:00 Woj. Za + męża Zygmunta i syna Damiana i za ++ z rodziny.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2024

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Wł. Za + ojca Mieczysława Adamowicz, dziadków Karola Józefę Zapotocznych, Tadeusza Franciszkę Adamowicz oraz za wszystkich ++ z rodziny.

9:30 Woj. Do Bożej Op. z okazji kol. rocz. urodzin Romana Kopczyńskiego, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą Bożą opiekę i zdrowie.

11:15 Wł. Za + Stanisława Borkowskiego w 6 rocz. śm.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.08.2024

• Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
  • W poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. ku czci św. Józefa a następnie nabożeństwo.
  • DOŻYNKI 2024 (1 września) CZEKAJŁO KRYSTYNA, MIKOŁAJCZYK HALINA, ROSA JANINA, BALCER JÓZEFA, KRUPA MARIA, KRUPA KATARZYNA, TOPOROWSKA LEONIA, TOPOROWSKA EWA, SUSEŁ BEATA, BABINIEC AGNIESZKA, ANTOSZCZYSZYN MAŁGORZATA, SUSEŁ TERESA, SZKUDLAREK STANISŁAWA, ZAPOTOCZNA JOANNA, WACŁAWCZYK DOROTA.
  • 48. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 48. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11-17 sierpnia 2024 r. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką. Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W naszym rejonie Pielgrzymi wyruszają z Głubczyc i Kietrza. Szczegółowe informacje w tych parafiach.
  • W czwartek o godz. 17:30 modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla świata; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Rosygodz. 18:00 Msza św.
  • Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, telefony, drukarki etc.). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu naprzeciwko kościoła w dniu 27 sierpnia br. do godz. 12:00.
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia. W niedzielę 25 sierpnia Msze św. (Włodzienin 8:00, Wojnowice 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii do 20 sierpnia.
  • W tym tygodniu Msze św. będzie odprawiał ks. Paweł Dubowik. W ważnych sprawach proszę o kontakt z ks. Pawłem tel. 503 373 271.
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD, p. Elżbietę L. oraz p. Edytę L. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: