intencje i ogłoszenia Wojnowice 05.05.2024-12.05.2024

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża Michała Górnego, ++ rodziców i teściów, siostrzeńca Leszka, szwagra Zbigniewa, Jadwigę Zapotoczną oraz i wszystkich ++ obu stron, + ks. W. Kądziołkę.

9:30 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. w int. Zuzanny Wacławczyk prosząc o zdanie egzaminu dojrzałości. 

11:15 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. prosząc o zdrowie i Boże bł. za wstaw. M. Boskiej Fatimskiej dla Krystyny Zając, dzieci, wnuków, prawnuków oraz ks. Prob. 

PONIEDZIAŁEK – 06.05.2024 Święto św. Ap. Filipa i Jakuba Dni Krzyżowe:

18:00 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Za ++ rodziców Agatę i Klemensa, siostry Stanisławę i Czesławę, babcię Annę, zięcia Jana, szwagrów Zygmunta, Władysława oraz za ++ z pokrew. 2) Modlitwa o urodzaje przy krzyżu obok cmentarza. (serdecznie zapraszam wszystkich parafian).

WTOREK – 07.05.2024 Dni Krzyżowe

18:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Za ++ rodziców Józefa Antoszczyszyn, Eugenię i Antoniego Wawrów, ++ z rodzin. 2) Do św. Michała Archanioła dziękując za łaski i pomoc otrzymane dzięki Jego wstaw., z pokorną prośbą o dalszą opiekę dla naszych rodzin, naszej parafii ojczyzny i świata. 3) Modlitwa o dobre urodzaje przy krzyżu obok wejścia głównego do kościoła (serdecznie zapraszam wszystkich parafian).

ŚRODA – 08.05.2024 Uroczystość św. Stanisława   Dni Krzyżowe

19:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) W int. Parafian. 2) Modlitwa o dobre urodzaje przy krzyżu – Włodzienin Góra (serdecznie zapraszam wszystkich parafian).

CZWARTEK – 09.05.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.; Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych komunii św.

18:00 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA  Za + ojca Jerzego, brata Franciszka, dziadków Nepomucena i Franciszkę Jamielucha, dziadków Annę i Jana Sosna, + Jana Bąkowskiego, ++ z rodzin Jamielucha, Sosna, Bąkowski, + Halinę Gemsa. 

Po Mszy św. próba dla dzieci rocznicowych komunii św.

PIĄTEK – 10.05.2024

17:00 Adoracja Najśw. Sakr. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych komunii św.

17:30 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA  Do Bożej Op. w int. Marii i Damiana oraz ich córek, prosząc o zdrowie i Boże bł., opiekę Anioła Stróża, Matki Bożej oraz w int. mamy prosząc o zdrowie.

Po Mszy św. próba dla dzieci rocznicowych komunii św.

SOBOTA – 11.05.2024

Odwiedziny chorych i starszych parafian: Wojnowice od godz. 9:15; Włodzienin od godz. 11:15

18:00: Nabożeństwo majowe Woj. 1) Za ++ rodziców Janinę i Piotra, siostrę Irenę, szwagra Zdzisława, wszystkich ++ z rodziny Gasiul, Majewskich oraz ++ swatów Irenę i Eugeniusza Kwasek. 2) Za + Kazimierza Kleszczyńskiego w 2 rocz. śm. i wszystkich ++ rodziny Bison, Kalus, Zbroszczyk.

NIEDZIELA – 12.05.2024 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Rocznica I Komunii św.

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Za + mamę Aleksandrę w 4 rocz. śm., ojca Józefa Konopskich, ++ dziadków Anastazję i Tadeusza Michaśków, Ewę i Stanisława Konopskich, bratanka Tomasza. 2) Za + Marię Antoszczyszyn w miesiąc po śm.

9:30 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. W int. dzieci, które przystąpiły rok temu do I Komunii św. prosząc o opiekę Anioła Stróża oraz w int. rodziców, rodzeństwa, dziadków.

11:15 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. W int. dzieci, które przystąpiły rok temu do I Komunii św. prosząc o opiekę Anioła Stróża oraz w int. rodziców, rodzeństwa, dziadków.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.05.2024

  • Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i rocznica komunii św. Msza św. rocznicowa o godz. 9:30.
  • Składam serdeczne podziękowania Dyżurowi Odpustowemu wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich za przygotowanie poczęstunku dla kapłanów naszego dekanatu. Osobom za dyskretne kelnerowanie. Sołectwu naszej wioski z p. Sołtysem na czele za udostępnienie Świetlicy na spotkanie dla księży. Pannie Organistce, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Mężczyznom niosącym baldachim, Panu Szafarzowi, Osobom zajmującym się flagami i obrusami. Parafianom za liczną obecność.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny. 
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • DNI KRZYŻOWE W poniedziałek Msza św. z prośbą o urodzaje o godz. 18:00 oraz procesją do krzyża przy cmentarzu.
  • W czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla Ukrainy, spowiedź św. dla dzieci rocznicowych. godz. 18:00 nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. OstrowskiejPo Mszy św. próba dla dzieci rocznicowych komunii św. 
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:15 Włodzienin.
  • BOŻE CIAŁO 2024 (30 maja) I ołtarz kaplica cmentarna: ul. Górna MIKLER BOGDAN, WOJTUŃ MAŁGORZATA, PRUS BOLESLAW, ZAGRABA BOŻENA, KLOC ŁUKASZ, BACHMAN HELENA; II ołtarz ul. Kietrzańska GŁOWACKI STANISŁAW, ROGÓŻ ALOJZY, ROGÓŻ MAREK, GEBAUER ANDRZEJ, BURBAN MATEUSZ, GEBAUER JAN; III ołtarz – przystanek PKS: KOPCZYŃSKI ROMAN, KOPCZYŃSKI FRANCISZEK, JAKUBOWSKI MIECZYSŁAW, JAKUBOWSKI MARCIN, ORŁOWSKI MIROSLAW; IV ołtarz – ruiny kościoła: BRODAJ JADWIGA, BRODAJ TOMASZ, KRASZEWSKI ARKADIUSZ, CYTERA EWA, CYTERA PRZEMYŁAW, BIELESZ MALGORZATA.
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na konfesjonał. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD p. Elżbietę L. oraz p. Bogusława M. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.