intencje i ogłoszenia Wojnowice 05.12.2021 – 12.12.2021

II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu 

9:30 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę dla Moniki Kopczyńskiej z okazji kol. rocz. urodzin.

PONIEDZIAŁEK – 06.12.2021

17:00 Roraty 1) Do Bożej Op. za wstaw. Niepokalanego Serca Maryi dziękując za otrzymane wszelkie dobro, za przeżyte lata Marii, z prośbą o zdrowie i Boże bł. w dalszym życiu. 2) Do Bożej Op. prosząc o szczęśliwe rozwiązanie dla córki. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 09.12.2021

16:30 Adoracja Najśw. Sakr.

17:00 Roraty Za + męża Rafała w 5 rocz. śm., rodziców Adolfa o Marię oraz za ++ z całej rodziny.

SOBOTA – 11.12.2021

17:00 Roraty 1) Za + Janinę Dziaduch w 1 miesiąc po śm. 2) Za ++ dziadków, rodziców Michała i Anastazję, braci Adama i Kazimierza oraz za ++ z rodziny Rogula i Pankiewicz. 

III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021 GAUDETE

Kolekta specjalna na remont kościoła

9:30 Za + mamę Paulinę w 26 rocz. śm., ojca Tadeusza, siostrę Marię, brata Tadeusza szwagra Tadeusza, Andrzeja Grabinioka, ++ z pokr. i dusze w czyśćcu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.12.2021 – 12.12.2021

  • Dzisiaj II Niedziela Adwentu, czas oczekiwania i przygotowania na Święta Narodzenia Pańskiego. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas (małe – 5zł). 
  • Zgodnie z wytycznymi władz państwowych w kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 50% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 75% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji dłoni, a także zachowaniu odstępu.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie. W poniedziałek, czwartek i sobotę.
  • środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12:00 do 13:00 nabożeństwo w kościele we Włodzieninie – Godzina Łaski, a o godz. 17:00 Msza św., w czasie której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń LSO oraz Marianek. Po Mszy św. zawierzenie Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi.
  • W czwartek o godz. 16:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św., modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Krupy. O godz. 17:00 Roraty.
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się 18 grudnia. 
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej proszę p. Elżbietę L. oraz p. Wiesława Baran. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.