intencje i ogłoszenia Wojnowice 08.08.2021 – 15.08.2021

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.07.2021 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła 

9:30 Do Bożej Op. z okazji kol. rocz. urodzin syna Romana Kopczyńskiego, prosząc o Boże bł. 

PONIEDZIAŁEK – 09.08.2021 Święto św. Teresy, Patronki Europy

18:00 Za ++ z rodziny Ostrowskich Jana i Katarzynę, Mieczysława i Bronisława, Annę i Benedykta, z rodziny Żeluk, + żonę Jadwigę, wszystkich ++ z rodzin Babińców, Kobylańskich, Zakowicz, Pączko i Madera oraz o powrót do zdrowia dla Jana Pączko. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 12.08.2021

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Za ++ rodziców Stanisławę i Tadeusza Szubert w kolejną rocz. śm.

SOBOTA – 14.08.2021

18:00 Za + męża Zygmunta, syna Damiana, za ++ z rodziny Cytera, Ozimkowskich, Mistygacz, Myga. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.

NIEDZIELA – 15.08.2021 Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu

9:30 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Wniebowziętej dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w pracy duszpasterskiej dla ks. Proboszcza z okazji 42 rocz. ur.  (int. of. od Róż Różańcowych oraz Parafian). Błogosławieństwo ziół i kwiatów. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.08.2021 – 15.08.2021

  • Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła. Parafia św. Wawrzyńca w Posucicach przeżywa uroczystość odpustową. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa, a następnie nabożeństwo.
  • W czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, a także ustania pandemii, okazja do spowiedzi św., w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. RosyO godz. 18:00 Msza św., 
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia. W niedzielę 29.08. będzie zmieniony porządek Mszy św. (Wojnowice 8:00; Włodzienin 6:30 i 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii najpóźniej do 22 sierpnia (5zł wpisowe i nr PESEL przy zgłoszeniu).
  • W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tegoroczne hasło «Życiem eucharystycznym wypełnić codzienność» tematycznie nawiązuje do aktualnego Roku Duszpasterskiego i obejmie kwestie związane z zaangażowaniem w życie parafii, przeżywanie sakramentu eucharystii i sakramentu chorych. Każdy dzień będzie miał także akcent przygotowujący uczestników do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl. 
  • W dniu 24 sierpnia do godz. 09:00 zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w Wojnowicach na parkingu przy kościele.
  • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD, p. Elżbietę L. oraz p. Marię K. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.