intencje i ogłoszenia Wojnowice 11.02.2024 – 18.02.2024

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02. 2024

Kolekta specjalna na malowanie naszego kościoła

8:00 Wł. Do Bożej Op. w int. Łukasza Kręt z okazji 18 rocz. urodzin, prosząc o Boże bł. i dary Ducha św.

9:30 Woj. Za + mamę Annę w 1 rocz. śm.

11:15 Wł. Dziękczynna do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej z okazji 50 rocz. ślubu Janiny i Józefa Gużda.

PONIEDZIAŁEK – 12.02.2024

17:15 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św. przed Wielkim Postem

18:00 Woj. 1) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej dziękując za odebrane łaski, prosząc o dalsze Boże bł. i zdrowie dla dzieci i wnuków i całej rodziny Toporowskich. 2) Do Bożej Op. za wstaw. św. Józefa prosząc o powrót do zdrowia dla bratowej Anny. Nabożeństwo do św. Józefa.

WTOREK – 13.02.2024

17:15 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św. przed Wielkim Postem

18:00 Wł. Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże bł. dla Czesławy i Andrzeja Stefaniszyn oraz dzieci i wnuków.

ŚRODA POPIELCOWA – 14.02.2024

Kolekta – jałmużna postna. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie

8:00 Wł. Do Bożej Op. w int. parafian z prośbą o piękne wykorzystanie czasu Wielkiego Postu.  Obrzęd posypania głowy popiołem

16:30 Woj. Za ++ rodziców Genowefę i Michała Antoszczyszyn, Joannę i Tadeusza Olejnik, braci Franciszka i Kazimierza Tadeusza Olejnik, babcię Anastazję Antoszczyszyn. Obrzęd posypania głowy popiołem

18:30 Wł. Za + Zofię Lenartowicz w 2 rocz. oraz ++ z rodziny.  Obrzęd posypania głowy popiołem

CZWARTEK – 15.02.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. i okazja do spowiedzi św.

18:00 Woj.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za + Marię. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2027 uczęszczać będą do klasy III Szkoły Podstawowej.

PIĄTEK – 16.02.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. i okazja do spowiedzi św.

18:00 Wł. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o zdrowie, Boże bł. i dalszą opiekę w int. dzieci i wnuków (int. od Bronisławy Przysiężnik). Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2027 uczęszczać będą do klasy III Szkoły Podstawowej.

SOBOTA – 17.02.2024

17:00 Woj. Za ++ Zdzisława Lesiak, Jana Zapotocznego, Roberta i Marię Kucza, Jana Szkudlarek, ++ dziadków i wszystkich ++ z rodziny.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024

8:00 Wł. Do Miłosierdzia Bożego prosząc w int. dzieci Karoliny, Doroty, Łukasza i Pawła, dziękując za otrzymane łaski, prosząc o opiekę M. Bożej w rodzinie Pierzchała.

9:30 Woj. 1) Za + Kazimierza Olejnik w 8 rocz., jego brata Tadeusza, ++ ich rodziców oraz brata Franciszka. 2) Za + mamę Helenę, tata Adama, ++ babcie i dziadków.

11:15 Wł. Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski z okazji 92 rocz. urodzin Stanisławy Zapotocznej prosząc o dalsze Boże bł.

15:00 Włodzienin: Nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.02.2024

• Dzisiaj VI Niedziela Zwykła w ciągu roku oraz Światowy Dzień Chorego. Rozpoczynamy również przeżywanie 57 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł. Jest również do nabycia GOŚĆ EKSTRA w cenie 14 zł., przeczytamy w nim m. in. na temat skąd się wziął Wielki Post, czy od początku wyglądał tak samo? I wiele innych ciekawych tematów.
  • W poniedziałek od godz. 17:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem oraz okazja do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych do godz. 17:50.
  • W poniedziałek zapraszam na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa oraz na nabożeństwo.
  • W środę Popielec– początek Okresu Wielkiego Postu, Msze św. z posypaniem głowy popiołem o godz. 16:30, we Włodzieninie 8:00 i 18:30. W Popielec obowiązuje post i abstynencja od pokarmów mięsnych. Kolekta w tym dniu to jałmużna postna. A przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie (osobom niepełnosprawnym, seniorom, osobom, które straciły swoich bliskich).
  • W I, III i V niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym o godz. 15:00 we Włodzieninie. W II, IV i VI w kościele w Wojnowicach.
  • W czwartek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju na świecie, okazja do spowiedzi śww tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. OstrowskiejO godz. 18:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna.
  • W czwartek po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2027 uczęszczać będą do klasy III Szkoły Podstawowej.
  • X Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 25-28 czerwca 2024 roku.
  • Dzisiaj kolekta specjalna na konfesjonał do naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD p. Elżbietę L. oraz p. Wiesława B. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.