intencje i ogłoszenia Wojnowice 12.05.2024 – 19.05.2024

NIEDZIELA – 12.05.2024 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Rocznica I Komunii św.

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu.

8:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Za + mamę Aleksandrę w 4 rocz. śm., ojca Józefa Konopskich, ++ dziadków Anastazję i Tadeusza Michaśków, Ewę i Stanisława Konopskich, bratanka Tomasza. 2) Za + Marię Antoszczyszyn w miesiąc po śm.

9:30 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. W int. dzieci, które przystąpiły rok temu do I Komunii św. prosząc o opiekę Anioła Stróża oraz w int. rodziców, rodzeństwa, dziadków.

11:15 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. W int. dzieci, które przystąpiły rok temu do I Komunii św. prosząc o opiekę Anioła Stróża oraz w int. rodziców, rodzeństwa, dziadków.

PONIEDZIAŁEK – 13.05.2024 NMP z Fatimy XXVIII Rocznica Powodzi

17:00 Woj. Procesja do mostu na ul. Okrężnej 1) Dziękczynna do Bożej Op. za opiekę M. Najśw. z prośbą o ustrzeżenie od kataklizmów. 2) Dziękczynna do Bożej Op. za wstaw. św. Józefa za dar kapłaństwa ks. Proboszcza w 19 rocz. święceń, z prośbą o dlasze Boże bł. i zdrowie, dary Ducha Św. i opiekę M. Najśw. na każdy kolejny dzień (od Parafian).

19:00 Wł. Procesja do figury św. Jana Nepomucena 1) Dziękczynna do Bożej Op. w int. Leszka Połomskiego w 70 rocz. ur. oraz w int. całej rodziny, ks. Prob. prosząc o zdrowie wszelkie potrzebne łaski, opiekę Matki Najśw. 2) Dziękczynna do Bożej Op. za opiekę M. Najśw. z prośbą o ustrzeżenie od kataklizmów

WTOREK – 14.05.2024 Święto św. Macieja, Ap.

18:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. Dziękczynna do Bożej Op. w int. ks. Proboszcza z okazji 19 rocz. święceń kapłańskich, dziękując za dar powołania, z prośbą o obronę i opiekę M. Bożej, dary Ducha Św. i Bożą Miłość przezwyciężającą wszelkie trudy w pracy kapłańskiej oraz w int. ks. Lesława z prośbą o potrzebne łaski. 

ŚRODA – 15.05.2024

7:15 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. W int. Parafian.

CZWARTEK – 16.05.2024 św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. 

18:00 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA 1) Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski z okazji kol. rocz. urodzin, z prośbą o Boże bł. i zdrowie dla Anny. 2) Za ++ Eugeniusza i Genowefę Hnatiuk, Zofię i Waldemara Gebauer, ++ rodziców obu stron.

PIĄTEK – 17.05.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św. 

18:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA Dziękczynna do Bożej Op. za wszystkie otrzymane łaski i dobrodziejstwa, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla dzieci i wnuków.

SOBOTA – 18.05.2024

18:00: Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej i Anioła Stróża w int. Agatki i Hani z okazji 3 rocz. urodzin oraz Adriana z okazji 13 rocz. urodzin, prosząc o wszelkie potrzebne łaski, zdrowie dla całej rodziny.

NIEDZIELA – 19.05.2024 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Kolekta jałmużna całego roku

8:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. Dziękczynna za otrzymane łaski prosząc o Boże bł. i zdrowie dla osób z Róży p. Tracz, ich rodzin, ks. Prob. a dla ++ z Róży o radość wieczną.

9:30 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski z okazji 15 rocz. urodzin Jakuba. 

11:15 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Nadzieję i Adama Pierzchała, Małgorzatę i Jana Sosin oraz wszystkich ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.05.2024

  • Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i rocznica komunii św. Msza św. rocznicowa o godz. 9:30. Składam serdeczne podziękowania rodzicom dzieci rocznicowych przygotowanie kościoła i placu kościelnego na uroczystość. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł.
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • W poniedziałek będziemy przeżywać XXVIII rocznicę powodzi. O godz. 17:00 procesja do mostu (na ulicy Okrężnej), a po powrocie do kościoła Msza św. dziękczynno-błagalna w rocznicę powodzi. 
  • W czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla świata. godz. 18:00 nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Rosy.
  • BOŻE CIAŁO 2024 (30 maja) I ołtarz kaplica cmentarna: ul. Górna MIKLER BOGDAN, WOJTUŃ MAŁGORZATA, PRUS BOLESLAW, ZAGRABA BOŻENA, KLOC ŁUKASZ, BACHMAN HELENA; II ołtarz ul. Kietrzańska GŁOWACKI STANISŁAW, ROGÓŻ ALOJZY, ROGÓŻ MAREK, GEBAUER ANDRZEJ, BURBAN MATEUSZ, GEBAUER JAN; III ołtarz – przystanek PKS: KOPCZYŃSKI ROMAN, KOPCZYŃSKI FRANCISZEK, JAKUBOWSKI MIECZYSŁAW, JAKUBOWSKI MARCIN, ORŁOWSKI MIROSLAW; IV ołtarz – ruiny kościoła: BRODAJ JADWIGA, BRODAJ TOMASZ, KRASZEWSKI ARKADIUSZ, CYTERA EWA, CYTERA PRZEMYŁAW, BIELESZ MALGORZATA.
  • Krótkie spotkanie osób z poszczególnych ołtarzy na Boże Ciało odbędzie się w czwartek po Mszy św. w kościele ok. godz. 18:45.
  • Dziękuję grupie parafian za prace porządkowe na cmentarzu w ruinach kościoła św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. 
  • Otrzymaliśmy pozwolenie na usunięcie przerośnięty krzewów rosnących na placu kościelnym.
  • Dzisiaj kolekta specjalna na konfesjonał. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD p. Elżbietę L. oraz p. Bogusława M. Za tydzień kolekta jałmużna postna z całego roku. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.