intencje i ogłoszenia Wojnowice 18.02.2024 – 25.02.2024

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024

8:00 Wł. Do Miłosierdzia Bożego prosząc w int. dzieci Karoliny, Doroty, Łukasza i Pawła, dziękując za otrzymane łaski, prosząc o opiekę M. Bożej w rodzinie Pierzchała.

9:30 Woj. 1) Za + Kazimierza Olejnik w 8 rocz., jego brata Tadeusza, ++ ich rodziców oraz brata Franciszka. 2) Za + mamę Helenę, tata Adama, ++ babcie i dziadków.

11:15 Wł. Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski z okazji 92 rocz. urodzin Stanisławy Zapotocznej prosząc o dalsze Boże bł.

15:00 Włodzienin: Nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym.

PONIEDZIAŁEK – 19.02.2024

18:00 Woj. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej dziękując za otrzymane łaski prosząc o dalsze Boże bł. oraz dary Ducha św. z okazji kol. rocz. urodzin Karoliny.

WTOREK – 20.02.2024

18:00 Wł. 1) Za ++ Marię i Piotra Łazarz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. 2) Za + Marię.

ŚRODA – 21.02.2024

7:15 Wł. Do Bożej Op. w int. Katarzyny z okazji kol. rocz. urodzin oraz o Boże bł. dla dzieci, wnuków i prawnuków.

CZWARTEK – 22.02.2024 Święto Katedry św. Piotra

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. i okazja do spowiedzi św.

18:00 Woj. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Dziękczynna do Bożej Op. z okazji 75 rocz. urodzin Wandy prosząc o dalsze Boże bł. i zdrowie oraz za wszystkich członków rodziny. Po Mszy św.spotkanie dla rodziców dzieci, których I Komunia odbędzie się 18 maja 2025 roku.

PIĄTEK – 23.02.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. i okazja do spowiedzi św.

18:00 Wł. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za ++ rodziców Czesławę i Franciszka Chmielewskich, siostrę Bronisławę, brata Bogdana, Weronikę Skarżyńską, Mieczysława Ignaczak, Kamila Soszkę, ++ z rodziny. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci, których I Komunia odbędzie się 04 maja 2025 roku.

SOBOTA – 24.02.2024

17:00 Woj. 1) Za + syna Grzegorza i wszystkich ++ z całej rodziny. 2) Za + Patryka Borowicz w 3 rocz., ++ z rodziny Ciszowski: + Mariannę w 6 rocz., + Henryka w 22 rocz. oraz Jerzego.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02. 2024

8:00 Wł. Za ++ rodziców Janinę i Kazimierza Madera, Marię i Franciszka Wolański, ++ dziadków obu stron.

9:30 Woj. 1) Do Bożej Op. za wstaw. św. Józefa w intencji Stanisława Krupa z okazji 75 rocz. urodzin, dziękując za otrzymane łaski i prosząc o dalsze Boże bł. i zdrowie dla solenizanta i całej rodziny. 2) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej i św. Józefa w int. Bożeny z okazji 40 rocz. urodzin oraz kol. rocznic urodzin Julii i Wojciecha, a także o zdrowie i Boże bł. w rodzinie na dalsze lata.

11:15 Wł. Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Mai Szymuś z okazji 10 rocz. urodzin oraz w int. Joanny z okazji kol. rocz. urodzin dziękując za otrzymane łaski prosząc o dalsze Boże bł. i zdrowie.

15:00 Wojnowice: Nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.02.2024

• Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. W piątki Wielkiego Postu po przyjęciu Komunii św. za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny, a w inne dni odpust cząstkowy. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można (w ciągu całego Roku Liturgicznego) uzyskać odpust zupełny. Za udział w Gorzkich Żalach w kościele lub kaplicy na terenie Polski, można uzyskać odpust zupełny raz w tygodniu w Okresie Wielkiego Postu.
  • Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00 w kościele we Włodzieninie. Za tydzień nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym o godz. 15:00 w kościele w Wojnowicach.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • W poniedziałek zapraszam na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa oraz na nabożeństwo.
  • W czwartek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju na świecie, okazja do spowiedzi śww tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. RosyO godz. 18:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna.
  • W czwartek po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2025 roku przystąpią do I Komunii św.
  • Dzisiaj i za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.