intencje i ogłoszenia Wojnowice 18.07.2024 – 28.07.2024

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2024

Zbiórka do puszki – na wsparcie misjonarzy z diec. opolskiej

8:00 Wł. 1) Za ++ rodziców Marię i Józefa Antoszczyszyn, siostrę Kazimierę oraz dziadków obu stron. 2) Za + Jana Rosowskiego, jego braci, siostrę Marię, teściów, rodziców i wszystkich ++ z rodziny. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

9:30 Woj. Do Miłosierdzia Bożego o zdrowie i opiekę Bożą dla męża Ryszarda w kol. rocz. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i za wstaw. M. Najśw. prosząc o zdrowie dla dzieci w ich rodzinach, a także o opiekę Bożą dla ks. proboszcza Jarosława i ks. Adama Łotockiego. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

11:15 Wł. Za + męża i ojca Zdzisława Lesiak, rodziców Annę i Otto Kutscha, brata Grzegorza Kutscha, teściów Mariannę i Szczepana Lesiak, swata Jana Zapotocznego, Marię, Roberta, Urszulę, Agnieszkę, Gintra Kucza, Katarzynę i Franciszka Deponte, szwagra Jerzego i wszystkich ++ z rodziny. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

PONIEDZIAŁEK – 22.07.2024 Święto Marii Magdaleny

18:00 Woj. 1) Za + Teodora Pieruszka w kol. rocz. śm., wszystkich ++ z rodzin Pieruszka, Bednorz, Wolnik, Ryszka i dusze w czyśćcu cierpiące. 2) Za + matkę Weronikę w 33 rocz., ocja Józefa i ++ teściów Zofię i Zdzisława oraz za wszystkich ++ z rodziny. Nabożeństwo do św. Józefa.

WTOREK – 23.07.2024

18:00 Wł. Za ++ Bolesławę i Apolinarego Lenartowicz, córki Mariolę i Małgorzatę i za ++ z rodziny Zagrobelnych.

ŚRODA – 24.07.2024 św. Kingi

7:15 Wł. W int. Parafian.

CZWARTEK – 25.07.2024 Święto św. Jakuba Ap.

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Woj. Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Aleksandry z okazji 13 rocz. urodzin oraz Tomasza z okazji 11 rocz. urodzin. dziękując za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł., zdrowie i dary Ducha św.

PIĄTEK – 26.07.2024 Uroczystość św. Anny, Głównej Patronki Diecezji Op.

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Wł. 1) Za ++ Stanisława Mazurek, Stanisławę i Marcina Mazurek, Anne i Józefa Kunickich, ks. Norberta Felsmanna, ks. Rafała Morawina, ks. Wenancjusza Kądziołkę oraz ks. Kwiatkowskiego. 2) Za ++ dziadków Stefanię i Michała Przysiężnik oraz ich synów Zbigniewa i Edwarda Przysiężnik, córkę Czesławę Huzar i jej męża Alojzego w kol. rocz. śm.

SOBOTA – 27.07.2024 św. Joachima

18:00 Woj. 1) Za + Rafała, Adolfa i Marię. Ks. Mieczysława, dziadków obu stron oraz ++ z całej rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024

8:00 Wł. Za + ojca Józefa w 3 rocz. śm., + mamę Aleksandrę Konopską.

9:30 Woj. Za + mamę Irmgard, tata Tadeusza i ich rodziców.

11:15 Wł. Za ++ rodziców Rozalię i Stanisława Górnych, brata Michała, siostry Magdalenę, Kazimierę i szwagra Nizińskich, ++ dziadków i pokrew. obu stron.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.07.2024

• Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów za wstaw. św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc misjonarzom naszej diecezji.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
  • W poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. ku czci św. Józefa a następnie nabożeństwo.
  • DOŻYNKI 2024 (1 września) CZEKAJŁO KRYSTYNA, MIKOŁAJCZYK HALINA, ROSA JANINA, BALCER JÓZEFA, KRUPA MARIA, KRUPA KATARZYNA, TOPOROWSKA LEONIA, TOPOROWSKA EWA, SUSEŁ BEATA, BABINIEC AGNIESZKA, ANTOSZCZYSZYN MAŁGORZATA, SUSEŁ TERESA, SZKUDLAREK STANISŁAWA, ZAPOTOCZNA JOANNA, WACŁAWCZYK DOROTA.
  • 48. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 48. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11-17 sierpnia 2024 r. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką. Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W naszym rejonie Pielgrzymi wyruszają z Głubczyc i Kietrza. Szczegółowe informacje w tych parafiach.
  • W czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla świata; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Kobylańskiejgodz. 18:00 Msza św.
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się 2 sierpnia, Od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:00 Włodzienin.
  • Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, telefony, drukarki etc.). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu dolnym przy plebanii w dniu 27 sierpnia br. o godz. 12:00. Celem zbiórki jest wsparcie materialne dzieła duszpastersko-gospodarczego podejmowanego przez ks. Henryka Pocześnioka, misjonarza naszej diecezji pracującego w Peru.
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia. W niedzielę 25 sierpnia Msze św. (Włodzienin 8:00, Wojnowice 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii do 20 sierpnia (10zł wpisowe i data urodzenia przy zgłoszeniu).
  • Dzisiaj i za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  • W niedzielę 4 sierpnia Msze św. we Włodzieninie o godz. 8:00 i 12:30, w Wojnowicach o godz. 9:30.