intencje i ogłoszenia Wojnowice 23.06.2024 – 30.06.2024

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024

8:00 Wł. 1) Za ++ Stefanię i Kazimierza, Katarzynę Bronisława Maruszczak oraz za wszystkich ++ z rodziny. 2) Za ++ Wojciecha, Mariusza, Ryszarda Lenartowicz. + Danutę oraz ++ dziadków.

9:30 Woj. 1) Za + Alojzego Bielesz w 26 rocz. śm., brata Józefa, bratową Wandę, brata Jana, szwagra Wilhelma Wochnik.

11:15 Wł. Dziękczynna z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalsze Boże bł. dla dzieci i wnuków w rodzinach Lesiak, Zapotoczny, Ignasiak, Rzycki i Kucza.

PONIEDZIAŁEK – 24.06.2024 Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

18:00 Woj. 1) Za + tatę Jana Andruchowicz, dziadka Jana Burban i ++ z rodzin Bedryj, Andruchowicz, Burban. 2) Za + Stanisława Rakszawa w 43 rocz., jego rodziców Anastazję i Antoniego i za dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK – 25.06.2024

8:00 Woj. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki rowerowo-autokarowej na Jasną Górę. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Częstochowskiej w int. pielgrzymów.

18:00 Wł. Za ++ Klarę, Antoniego, Wiktorię, Annę, Emilię, Władysława Szewc, Juliana, Annę, Walerię, Zofię, Bronisława, Walerię, Franciszka Niebylskich.

PIĄTEK – 28.06.2024 św. Ireneusza

5:45 Wojnowice wyjazd autokarem na Jasną Górę – przystanek PKS

6:00 Włodzienin wyjazd autokarem na Jasną Górę – parking przy plebanii

19:30 Wł. Za + babcię Stefanię Krzyżanowską (od wnuczki Eweliny z rodziną).

SOBOTA – 29.06.2024 Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Dzień Adoracji w Wojnowicach

Kolekta na Stolicę Apostolską

15:00 Początek Adoracji Najświętszego Sakramentu

Od godz. 15:30 Róża p. Rosy; godz. 16:00 Róża p. Krupy; godz. 16:30 Róża p. Kobylańskiej; godz. 17:00 Róża p. Ostrowskiej; godz. 17:30 Wspólna modlitwa Różańcowa – Wszyscy Parafianie.

16:00 Wł. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej w int. Mateusza i Małgorzaty z okazji 15 rocz. ślubu dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo oraz o dary Ducha św. i opiekę Anioła Stróża dla dzieci.

18:00 Woj. 1) Do Bożej Op. w int. Parafian i darczyńców naszej wspólnoty. 2) Za ++ rodziców Katarzynę i Stanisława Susła. 3) Za + męża Franciszka Komarnickiego w 1 rocz. śm.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024

8:00 Wł. 1) Za ++ rodziców Janinę Władysława Ziomko, ++ dziadków Ksenię Leona Stefaniszyn, Michała Katarzynę Ziomko oraz za wszystkich ++ z rodziny. 2) Za + Helenę Korzec w miesiąc po śm.

9:30 Woj. Za + Julię Polak (int. od KGW z Wojnowic).

11:15 Wł. Za + Adama Pierzchałę i ++ z rodziny obu stron.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.06.2024

• Dzisiaj XII Niedziela Zwykła.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł, dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • W poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. ku czci św. Józefa a następnie nabożeństwo.
  • W poniedziałek od godz. 15:00 do godz. 19:00 pielgrzymi rowerowi mogą złożyć bagaż do busa, który będzie udostępniony na posesji u Państwa Herbut. We wtorek 25 czerwca o godz. 8:00 w Wojnowicach Msza św. dla pielgrzymów rowerowych i autokarowych. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w dniu 28 czerwca (piątek) wyruszy o godz. 5:45 z Wojnowic przystanek autobusowy, z Włodzienina o godz. 6:00 parking przy plebanii. Następnie o godz. 9:00 Droga Krzyżowa na Jasnogórskich Wałach, o godz. 11:00 Msza św. przy Cudownym Obrazie.
  • W czwartek Mszy św. nie będzie. W tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Kobylańskiej.
  • W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszej parafii przeżywać będziemy dzień Adoracji Najśw. Sakr. Początek o godz. 15:00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Następnie Adorację poprowadzą: od godz. 15:30 Róża p. Rosy; godz. 16:00 Róża p. Krupy; godz. 16:30 Róża p. Kobylańskiej; godz. 17:00 Róża p. Ostrowskiej; godz. 17:30 Wspólna modlitwa Różańcowa – Wszyscy Parafianie. O godz. 18:00 Msza św. na zakończenie. Kolekta w tym dniu na Stolicę Apostolską.
  • DOŻYNKI 2024 (1 września) CZEKAJŁO KRYSTYNA, MIKOŁAJCZYK HALINA, ROSA JANINA, BALCER JÓZEFA, KRUPA MARIA, KRUPA KATARZYNA, TOPOROWSKA LEONIA, TOPOROWSKA EWA, SUSEŁ BEATA, BABINIEC AGNIESZKA, ANTOSZCZYSZYN MAŁGORZATA, SUSEŁ TERESA, SZKUDLAREK STANISŁAWA, ZAPOTOCZNA JOANNA, WACŁAWCZYK DOROTA.
  • Składam serdeczne podziękowania naszym parafianom za prace związane z uprzątnięciem złamanych konarów drzew na cmentarzach w naszej parafii po nawałnicy, która nawiedzała naszą okolicę.
  • Dzisiaj i za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.