intencje i ogłoszenia Wojnowice 24.12.2023 – 31.12.2023

IV NIEDZIELA ADWANTU – 24.12. 2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Włodzienin Za + syna Adama Pierzchała.

9:30 Wojnowice Za + Stanisława Baran (od kuzynki Marianny Hołocińskiej ze Spytkowic i Pawła Hołocińskiego z rodziną oraz od rodziny Tuchowskich).

11:15 Włodzienin Za ++ rodziców Stefanię i Ludwika Kudzia, braci Eugeniusza Zenona i bratową Elżbietę. 

24.12.2023   WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO

Kolekta na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia

21:30 WOJNOWICE PASTERKA: W int. Parafian i Gości

24:00 WŁODZIENIN PASTERKA: W int. Parafian i Gości

PONIEDZIAŁEK – 25.12.2023 UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Wojnowice Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w 2 rocz. urodzin Piotra Burban, dziękując za otrzymane łaski, prosząc o Boże bł. i zdrowie dla całej rodziny.

11:15 Włodzienin Do Dzieciątka Jezus dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie w rodzinach Zapotoczny i Wolny.

WTOREK – 26.12.2023 Święto św. Szczepana 

Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu

8:00 Włodzienin Do św. Rodziny w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. w rodzinach: Łazarz, Szymonek, Niżborski i Gwizdała oraz o błogosławieństwo dla ks. Prob. i ks. Lesława oraz za + Irenę. Błogosławieństwo owsa

9:30 Wojnowice Dziękczynna do Dzieciątka Jezus za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalsze Boże bł. w rodzinie Majcherczyk oraz w int. ks. Prob. Błogosławieństwo owsa

11:15 Włodzienin Za ++ rodziców Eugenię i Piotra Gużda. Błogosławieństwo owsa

CZWARTEK – 28.12.2023 Święto św. Młodzianków

9:30 Wojnowice 1) Do Bożej Op. z podziękowaniem za przeżyte lata i prosząc o Boże bł. i zdrowie w rodzinach Renaty i Andrzeja, Katarzyny i Romana z okazji kol. rocz. urodzin (int. ofiarowana od rodziców). 2) W int. rodzin odwiedzanych w czasie kolędy danego dnia. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci przez wstaw. św. Młodzianków.

11:15 Włodzienin Do Dzieciątka Jezus dziękując za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Wiesławy z okazji 60 rocz. urodzin. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci przez wstaw. św. Młodzianków.

15:00 Włodzienin: chrzest Nikodem Cokot

PIĄTEK – 29.12.2023

8:00 Włodzienin 1) Dziękczynna za przeżyte lata, z prośbą o potrzebne łaski i Boże  bł. w dalszym życiu dla Zbigniewa. 2) W int. rodzin odwiedzanych w czasie kolędy danego dnia. 

SOBOTA – 30.12.2023

17:00 Wojnowice 1) Do Dzieciątka Jezus, z podziękowaniem za dar życia i chrztu św., prosząc o Boże bł., opiekę i zdrowie w int. rocznego dziecka Antoniego Nawaryńskiego oraz o łaski Boże dla jego rodziców, rodziców chrzestnych i całej rodziny. 2) W int. rodzin odwiedzanych w czasie kolędy danego dnia. 

NIEDZIELA – 31.12. 2023 Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Włodzienin Za + Józefę Łazarz. Nabożeństwo na zakończenie roku Te Deum

9:30 Wojnowice 1) Dziękując za otrzymane łaski i zdrowie w całej rodzinie Bedryj w roku 2023, prosząc o opiekę M. Bożej, dary Ducha św. 2) W int. Parafian. Nabożeństwo na zakończenie roku Te Deum

17:00 Włodzienin Do Bożej Op. w int. Andrzeja Herbut z okazji 50 rocz. urodzin. Nabożeństwo na zakończenie roku Te Deum.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.12.2023

  • Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Okazja do spowiedzi św. przed Świętami Bożego Narodzenia 30 minut przed Mszą św. W niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego o godz. 21:30 Uroczysta Msza św. tzw. Pasterka.Pasterka we Włodzieninie o godz. 24:00. Przed południem porządek Mszy św. niedzielny.
  • Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Wojnowic ul. Górnej, którzy sprzątali kościół na Boże Narodzenie, które przygotowały i udekorowały Grotę Betlejemską. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy pięknie przeżyli Święta Narodzenia Pańskiego.
  • Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom tegorocznych Rorat.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny. Do świąteczno-noworocznego numeru Gościa Niedzielnego dołączony jest audiobook zatytułowany Narodziny Bożego Narodzenia, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia, czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie, jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów. Cena Gościa Niedzielnego podwójnego numeru wraz z dodatkiem 15 zł.
  • W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msza św. godz. 9:30 a we Włodzieninie o godz. 11:15.
  • We wtorek Drugi Dzień Świąt – Święto św. Szczepana, podczas Mszy św. błogosławieństwo owsa. Msza św. o godz. 9:30, a we Włodzieninie o godz. 8:00 i 11:15. 
  • Od 28 grudnia rozpocznie się czas odwiedzin duszpasterskich, według planu zamieszczonego w na oddzielnych kartkach. Równocześnie zapraszam na Msze św. poranne mieszkańców, którzy w danym dniu mają kolędę. Początek kolędy od godz. 15:30. Równocześnie zapraszam na Msze św. poranne mieszkańców, którzy w danym dniu mają kolędę.
  • W przyszłą niedzielę Święto św. Rodziny i wspomnienie św. Sylwestra papieża, ostatni dzień roku kalendarzowego. W czasie Mszy św. o godz. 9:30 podsumowanie duszpastersko-ekonomiczne i nabożeństwem na zakończenie roku oraz Te Deum. Msze św. we Włodzieninie o godz. 8:00 i o godz. 17:00.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. W Pasterkę kolekta na Diecezjalną Fundację Obrony Życia. W pozostałe dni świąteczne kolekty na potrzeby parafii oraz Wydział Teologiczny w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.