intencje i ogłoszenia Wojnowice 25.08.2024 – 01.09.2024

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2024

8:00 Wł. Za ++ Józefa Jana Ziomko, Eugenię, Karola, Jana, Wojciecha Grądowskich, Marię, Józefa, Bolesława, Zbigniewa Wojtuś, siostrę Zofię z rodziną oraz ++ pokrewieństwa.

9:30 Woj. Kietrz. 39

11:00 Włodzienin Wyjście pielgrzymów do Nasiedla

16:00 Nasiedle: Msza św. odpustowa w int. pielgrzymów i gości.

PONIEDZIAŁEK – 26.08.2024 Uroczystość NMP Częstochowskiej

18:00 Woj. 1) Za + Julię Polak (od Wioletty i Stanisława Rusnak z rodziną, od Mirosława i Agnieszki Opyd z rodziną). 2) Za + Damiana Baran. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa

WTOREK – 27.08.2024 św. Moniki

18:00 Wł. Za ++ rodziców Mikołaja i Stanisławę, bratową Janinę oraz ++ z rodzin Macyszyn, Bereziuk, Maruszczak i wszystkich ++.

ŚRODA – 28.08.2024 św. Augustyna

7:15 Wł. W int. Parafian.

CZWARTEK – 29.08.2024 Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Woj. Za ++ ojców Eugeniusza Kudzia w 6 r., Stanisława Dudek w 21 r.

PIĄTEK – 30.08.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Wł. Za ++ Józefa Hucaluk i ks. Wenancjusza Kądziołkę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

SOBOTA – 31.08.2024

13:00 Woj. Ślub konkordatowy: Natalia Czarna – Adam Gładki

18:00 Woj. Za + Julię Polak (od Elżbiety i Ryszarda Majewskich z rodziną)

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2024 Dożynki Wojnowice

8:00 Wł. Za + Bolesława Szymonek oraz za ++ z rodzin Szymonek, Stec i Urbańczyk i dusze w czyśćcu cierpiące.

9:30 Woj. 1) Do Bożej Op. z podziękowaniem za tegoroczne zbiory. 2)

11:15 Wł. 1) Za ++ rodziców Helenę i Michała Garskich, ++ brata Józefa, siostrzeńca Ludwika, szwagra Antoniego, Andrzeja Żółtaszek, Ewę Walczak oraz wszystkich ++ z rodziny. 2) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., dary Ducha św. i zdrowie dla Kornelii, Kacpra i Dominika.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.08.2024

• Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła. Odpust parafialny przeżywa parafia św. Jakuba w Nasiedlu ku czci M. B. Nasielskiej. Wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00, uroczysta Msza św. odpustowa w Nasiedlu o godz. 16:00.
  • Za tydzień dożynki parafialne – podziękowanie za tegoroczne zbiory. Msza św. o godz. 9:30.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
  • W poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. ku czci św. Józefa a następnie nabożeństwo.
  • W czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolno-katechetycznego oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla świata; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. OstrowskiejO godz. 18:00 Msza św.
  • Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, telefony, drukarki etc.), będzie miała miejsce na parkingu naprzeciwko kościoła w dniu 27 sierpnia br. do godz. 12:00.
  • Zapraszam do wstępowania do Grup Róż Różańcowych naszej parafii. Proszę o kontakt ze mną.
  • Składam podziękowania dyżurowi rocznemu na cmentarzu. Od 1 września 2024 do 31 sierpnia 2025 roku dyżur na cmentarzu podejmują w duchu odpowiedzialności następujący parafianie: KOPCZYŃSKI FRANCISZEK, KOPCZYŃSKI ROMAN, CYTERA FRANCISZKA, MISTYGACZ JACEK, OLEJNIK LEOKADIA, KONIECZNY ZDZISŁAW, GASIUL KRZYSZTOF, GASIUL STANISŁAW, KLESZCZYŃSKA AGNIESZKA, RYFIAK TOMASZ, ŚWIERC ZBIGNIEW, SMOŁKA JUSTYNA, KOSTECKA MARIA, KOSTECKI ARTUR, WACŁAWCZYK TOMASZ, DENES JAROSŁAW, LESZCZYŃSKI EDWARD, KOWALCZYKOWSKI ŁUKASZ, MIKLER BOGDAN, PRUS ZBIGNIEW, WOJTUŃ MAŁGORZATA, BOROWICZ ZUZANNA. Jako parafianie, już dzisiaj dziękujemy za wszystkie prace i poświęcony czas, w dbaniu o czystość, miejsca oczekiwania na zmartwychwstanie naszych zmarłych.
  • We wtorek 3 września po Mszy św. w ZAPIECKU we Włodzieninie spotkanie z cyklu…kto pyta nie błądziGrzechy przeciw Duchowi Świętemu… Dla chcących pogłębić swoją wiarę.
  • W dniu 14 września 2024 planowana jest Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej Królowej Polski. Plan Pielgrzymki obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem Lasu Grąblińskiego, Sanktuarium, obiad (drugie danie), Msza św. Zapisy do 8 września. Wyjazd 5:00 z Włodzienina. Powrót ok. godz. 22:00. Koszt 140zł.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.