intencje i ogłoszenia Wojnowice 26.02.2023 – 05.03.2023

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

8:00 Za + Janusza Kotowicz (od Stanisława Kotowicz)

9:30 Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Mai Szymuś z okazji 9 rocz. urodzin oraz Joanny Szymuś z okazji 35 rocz. ur. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie, opiekę M. Bożej. Po Mszy św. Gorzkie Żale

11:15 Do Bożej Op. z prośbą o Boże bł. i zdrowie w rodzinie Mrozowicz.

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

PONIEDZIAŁEK – 27.02.2023

17:00 Za ++ dziadków Elżbietę i Józefa Wacławczyk, Katarzynę i Józefa Nowak, Marię i Karola Bednorz, Marię i Leona Pieruszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące. Nabożeństwo do św. Józefa.

WTOREK – 28.02.2023

17:00 Za + Zofię Lenartowicz w 1 rocz. śm. 

ŚRODA – 01.03.2023

7:15 W int. Parafian.

I CZWARTEK – 02.03.2023

16:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św

17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za ++ rodziców Jana i Helenę Baran, Józefa i Weronikę Domagała, siostrę Janinę Chmielewską, wujka Władysława Wilk i wszystkich ++ z rodzin Baran i Domagała.

I PIĄTEK – 03.03.2023

16:30 Msza św. 

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, spowiedź św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

18:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za + Stanisława Zapotocznego, Marię i Piotra Didyłowskich, Stanisława Lehun, ++ z rodzin Sabina i Staroń. Zmiana tajemnic różańcowych

I SOBOTA – 04.03.2023

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

16:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św

17:00 Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Do Bożej Op. z okazji kol. rocz. urodzin Jolanty i Mariusza Domańskich, prosząc o zdrowie i Boże w rodzinie oraz w int. ks. Prob.

9:30 Za + Józefę Halinę Gemsa w 30 dzień po śm. Po Mszy św. Gorzkie Żale

11:15 Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł., zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Stanisławy Zapotocznej z okazji kol. rocz. urodzin.

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.02.2023

  • Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. W piątki Wielkiego Postu po przyjęciu Komunii św. za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny, a w inne dni odpust cząstkowy. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można (w ciągu całego Roku Liturgicznego) uzyskać odpust zupełny. Za udział w Gorzkich Żalach w kościele lub kaplicy na terenie Polski, można uzyskać odpust zupełny raz w tygodniu w Okresie Wielkiego Postu. 
  • W każdą niedzielę po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • UWAGA!!! Przypominam, że od poniedziałku 9 stycznia 2023 roku trwa remont wnętrza naszego kościoła pw. św. Józefa Robotnika w Wojnowicach. Msze św. przeniesione są do kościoła Trójcy Świętej we Włodzieninie. Porządek Mszy św. nie ulega zmianie. Poniedziałek, czwartek, sobota i niedziela według dotychczasowych godzin. Na czas remontu zawieszone zostają dyżury tygodniowe – sprzątania – w kościele, będą one wznowione po remoncie. W czasie remontu pogrzeby będą odbywały się w kościele Trójcy Świętej we Włodzieninie następnie po Mszy św. trumna czy urna zostanie przewieziona na cmentarz parafialny w Wojnowicach.
  • W poniedziałek Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 17:00 a następnie nabożeństwo.
  • W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju na świecie,okazja do spowiedzi śwO godz. 17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej, w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. KrupyW pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., o godz. 16:30 Msza św.po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. o godz. 17:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.