intencje i ogłoszenia Wojnowice 26.03.2023 – 02.04.2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

9:30 Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Emilii Czarnej z ok. 1 rocz. urodzin i chrztu św., oraz w int. rodziców, chrzestnych, całej rodziny. 

PONIEDZIAŁEK – 27.03.2023

18:00 Za + męża w kol. rocz. śm., ++ rodziców, dziadków i wszystkich ++ z rodziny. Nabożeństwo do św. Józefa. 

CZWARTEK – 23.03.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św

18:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za ++ rodziców Jana i Bronisławę Grondowskich, Paulinę i Józefa Wojtuś, brata Kazimierza, szwagra Mieczysława.

PIĄTEK – 31.03.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 Msza św. W intencji uczestników Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina.

Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina – od kościoła parafialnego do ruin kościoła św. Mikołaja. (proszę zabrać ze sobą świece).

I SOBOTA – 01.04.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

18:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św. Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji.

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 02.04.2023 

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II (+2005)

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Za + ojca Jana Cytera w 15 rocz. śm. Błogosławieństwo palm

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.03.2023

 • Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, w czasie Mszy św. błogosławieństwo palm. W Niedzielę Palmową po Mszy św. z godz. 9:30 rozstrzygnięcie konkursu na największą i najpiękniejszą palmę. Przewidziane słodkie nagrody. 
 • W niedzielę po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł oraz numer Gościa Niedzielnego Ekstra, poświęconego Znakom Męski Boga w cenie 14 zł.
 • W poniedziałek Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 18:00 i nabożeństwo.
 • W czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie; modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Krupygodz. 18:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej.
 • Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina 31 marca (piątek). O godz. 18:00 Msza św. następnie wyruszymy w procesji od kościoła parafialnego i poprzez poszczególne stacje dojdziemy do ruin kościoła św. Mikołaja, gdzie zostanie zakończone nabożeństwo. Proszę na Drogę Krzyżową zabrać ze sobą świece. W tym dniu przed Mszą św., w przedsionku będzie można zakupić w cenie 8zł świecę – paschalik i okapnik. Do niesienia krzyża przy poszczególnych stacjach zapraszam: I – Dzieci Komunijne i ich rodzice z Wojnowic, II – służba liturgiczna Włodzienin, III – służba liturgiczna Wojnowice, IV – PRD Włodzienin, V – mężczyźni, VI – PRD Wojnowice, VII – Róże Różańcowe, VIII – kobiety,  IX i X – uczniowie VII klas, XI i XII – uczniowie VIII klas, XIII i XIV – Dzieci Komunijne i ich rodzice z Włodzienina.
 • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:00 Włodzienin.
 • IX Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2023 r. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 14 lipca 2023 r. 
 • Bierzmowanie klas VIII odbędzie się w kościele św. Rodziny w Branicach 25 kwietnia o 17:00.
 • Próba Orkiestry Parafialnej w sobotę o godz. 19:30 w salce ZAPIECEK.
 • Dzisiaj kolekta potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszki na kwiaty do Bożego Grobu. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.