intencje i ogłoszenia Wojnowice 26.05.2024 – 02.06.2024

NIEDZIELA – 26.05.2024 Uroczystość Najświętszej Trójcy  Odpust Parafialny we Włodzieninie 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Wł. Do Bożej Op. w int. Jana Maruszczak z okazji 70 rocz. urodzin, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze.

9:30 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Do Bożej Op. dziękując za przeżyte lata Marii Krupa w kol. rocz. urodzin i prosząc o zdrowie i Boże bł. dla całej rodziny (int. od męża) 2) Za ++ rodziców matkę Katarzynę, ojca Marcina, siostrę Kazimierę, braci Edwarda i Stanisława, bratową Kazimierę, jej syna Wiesława, za wszystkich ++ z rodziny Łaba, Krupa, Kleszczyńskich oraz + ciocię Beatę, ++ kapłanów pracujących w naszej parafii. 2) Za + Julię Polak w miesiąc po śm.

11:30 Wł. SUMA ODPUSTOWA 1) W int. Parafian i Gości. 2) W int. dobrodziejów i darczyńców naszej parafii.

PONIEDZIAŁEK – 27.05.2024

18:00 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Jana Szkudlarek i ++ z rodziny.

WTOREK – 28.05.2024

18:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Genowefę i Eugeniusza Olszewskich oraz Danutę i Stanisława Zając.

ŚRODA – 29.05.2024

7:15 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. W int. Parafian.

CZWARTEK – 30.05.2024

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:30 Wł. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej i Anioła Stróża w int. Laury, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Anioła Stróża i zdrowie dla całej rodziny. Po Mszy św. procesja do IV ołtarzy.

11:00 Woj. Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Wiktorii, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie oraz dary Ducha św. Po Mszy św. procesja do IV ołtarzy.

PIĄTEK – 31.05.2024 Święto Nawiedzenia NMP

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św. 

18:00 Wł. Msza św. SZKOLNA Za + Danutę Lenartowicz (int. od sąsiadów),

I SOBOTA – 01.06.2024 św. Justyna

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Wł. Msza św. w int. czcicieli Matki BożejPo Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

16:00 Wł. Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Poli, Tosi, Louisa i Oliwiera prosząc o potrzebne łaski i opiekę Anioła Stróża dla nich i ich rodziców.

18:00 Woj. 1) Dziękczynna do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej i św. Józefa w 35 rocz. sakr. małżeństwa Krystyny i Jana oraz 60 rocz. urodzin Jana, z prośbą o dalsze Boże bł. w rodzinie Nawaryńskich. 2) Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Wł. Za ++ rodziców Domicelę i Mirosława Góratowskich, brata Andrzeja za wszystkich ++ z rodzin Góratowski i Trzyna.

9:30 Woj. Górna 24

11:15 Wł. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej w int. Sylwii i Mateusza Zdrzałek z okazji 10 rocz. ślubu oraz w int. dzieci i całej rodziny, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie, opiekę Anioła Stróża. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.05.2024

 • Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy oraz odpust parafialny we Włodzieninie. Msza św. odpustowa o godz. 11:30. Mszy św. odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył będzie i wygłosi słowo Boże ks. dziekan Alojzy Nowak. Kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
 • Dzisiaj Dzień Matki. Pamiętamy o wszystkich mamach, by żyjącym Pan Bóg błogosławił, a zmarłe wprowadził do swojej chwały.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł. Można również nabyć GOŚC EKSTRA – Święte Matki, Matki Świętych w cenie 14 zł. 
 • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
 • W poniedziałek okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Bożego Ciała od godz. 17:15 do godz. 17:50.
 • czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Msza św. o godz. 11:00 a po niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zapraszam do licznego udziału. Zapraszam Róże Różańcowe, dzieci do sypania kwiatów. Zgodnie z tradycją proszę o przyozdobienie domów religijnymi obrazami i symbolami, w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Kobylańskiej
 • W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca. O godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakr. a następnie o godz. 18:00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. 
 • Składam serdeczne podziękowania za prace wokół kościoła szczególnie za podcięcie żywopłotu. 
 • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:15 Włodzienin. 
 • X Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 25-28 czerwca 2024 r., zapisy w kancelarii lub zakrystii koszt pielgrzymki wraz z powrotem autokarem: 280zł lub w przypadku osobistego powrotu 200zł. Zapisy na pielgrzymkę rowerową do 02 czerwca. Liczba miejsc ograniczona. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 28 czerwca 2024 r. (piątek) zapisy w zakrystii do 16 czerwca (koszt 70zł). W czwartek 6 czerwca spotkanie pielgrzymów rowerowych o godz. 19:30 w ZAPIECKU. 
 • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.