intencje i ogłoszenia Wojnowice 28.04.2024 – 05.05.2024

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Wł. Do Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza dziękując za pracę ks. Proboszcza w naszej parafii (int. od Margaretek).

9:30 Woj. Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie w rodzinie Gebauer i Burban.

11:15 Wł. 1) Za + męża Józefa Chmielewskiego, rodziców Józefę i Stanisława, siostry Genowefę, Marię i Stanisławę, ++ z rodziny. 2) Za ++ Jerzego i Czesławę Stroka. 3) W pewnej intencji. 

PONIEDZIAŁEK – 29.04.2024 Święto św. Katarzyny Sieneńskiej

18:00 Woj. Za ++ ojców Jana Leszczyńskiego w 5 rocz. śm., Zbigniewa Kucyniak. Nabożeństwo do św. Józefa.

WTOREK – 30.04.2024

18:00 Wł. Dziękczynna do Bożej Op. prosząc o zdrowie dla Marii i Jerzego Gawłowskich, dzieci i wnuków. 

ŚRODA – 01.05.2024

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA

 Kolekta na potrzeby naszej parafii

11:30 Woj. 1) W int. Parafian i Gości prosząc o potrzebne łaski za wstaw. św. Józefa. 2) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski z okazji 25 rocz. urodzin Oliwii, prosząc o dalsze.

I CZWARTEK – 02.05.2024 św. Atanazego

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. 

18:00 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski prosząc o dalsze dla dzieci i wnuków oraz w int. ks. Prob. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.

I PIĄTEK – 03.05.2024 Uroczystość NMP Królowej Polski

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Dziękczynna do Bożej Op. za wstaw. M. Boskiej Częstochowskiej w kolejną rocz. urodzin żony Marianny, z podzięk. za otrzymane łaski, prosząc o zdrowie i opiekę św. Józefa dla męża i dzieci wraz z rodzinami oraz w int. ks. Proboszcza oraz ks. Adama Łotockiego prosząc o zdrowie i opiekę Bożą w posłudze kapłańskiej. 2) Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Renaty i Mariusza.

11:15 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. Dziękczynna za otrzymane łaski, prosząc o Boże bł., zdrowie za wstaw. M. Bożej dla osób z Róży p. Gwóźdź, ich rodzin, ks. Prob. oraz za ++ osoby z Róży. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.

I SOBOTA – 04.05.2024

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Wł. Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Dziękczynna za otrzymane łaski, prosząc o Boże bł., zdrowie za wstaw. M. Bożej dla osób z Róży p. Gużdy, ich rodzin, ks. Prob. oraz za ++ osoby z Róży. Po Mszy św. nabożeństwo majowe I soboty miesiąca.

13:00 Wł. chrzest św. 

17:00: Woj. Nabożeństwo majowe I soboty miesiąca i Msza św. 1) Za wstaw. św. Floriana w intencji strażaków OSP Wojnowice. 2) Za ++ ojców Zygmunta, Kazimierza, braci Damiana i Sylweriusza i ++ obu stron. 3) Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji. 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Wł. Za + męża Michała Górnego, ++ rodziców i teściów, siostrzeńca Leszka, szwagra Zbigniewa, Jadwigę Zapotoczną oraz i wszystkich ++ obu stron, + ks. W. Kądziołkę.

9:30 Woj. Do Bożej Op. w int. Zuzanny Wacławczyk prosząc o zdanie egzaminu dojrzałości. Nabożeństwo majowe

11:15 Wł. Do Bożej Op. prosząc o zdrowie i Boże bł. za wstaw. M. Boskiej Fatimskiej dla Krystyny Zając, dzieci, wnuków, prawnuków oraz ks. Prob. Nabożeństwo majowe

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.04.2024

 • Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. 
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny. 
 • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
 • W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa, a następnie nabożeństwo ku czci naszego patrona.
 • W środę 1 maja przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Józefa Robotnika. Suma odpustowa o godz. 11:30. Mszy św. przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Jacek Wilczyński, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Korfantowie. 
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla Ukrainy, okazja do spowiedzi śwO godz. 18:00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i majowe oraz Msza św., po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. KobylańskiejW pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 Nabożeństwo do Serca Maryi i Msza św.
 • W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 9:30 w Wojnowicach i 11:15 we Włodzieninie.
 • Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się 11 maja: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:15 Włodzienin.
 • W przyszłą sobotę z okazji św. Floriana, Msza św. w intencji Strażaków OSP Wojnowice i zaproszonych Gości z Czech.
 • BOŻE CIAŁO 2024 (30 maja) I ołtarz kaplica cmentarna: ul. Górna MIKLER BOGDAN, WOJTUŃ MAŁGORZATA, PRUS BOLESLAW, ZAGRABA BOŻENA, KLOC ŁUKASZ, BACHMAN HELENA; II ołtarz ul. Kietrzańska GŁOWACKI STANISŁAW, ROGÓŻ ALOJZY, ROGÓŻ MAREK, GEBAUER ANDRZEJ, BURBAN MATEUSZ, GEBAUER JAN; III ołtarz – przystanek PKS: ZATYLNY JÓZEF, CZARNY WOJCIECH, BABINIEC STANISŁAW, JAKUBOWSKI MIECZYSŁAW, JAKUBOWSKI MARCIN, ORŁOWSKI MIROSLAW; IV ołtarz – ruiny kościoła: BRODAJ JADWIGA, BRODAJ TOMASZ, KRASZEWSKI ARKADIUSZ, CYTERA EWA, CYTERA PRZEMYŁAW, BIELESZ MALGORZATA.
 • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.