intencje i ogłoszenia Włodzienin 03.04.2022 – 10.04.2022

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za ++ Bronisława i Marię, Jana i Katarzynę, Władysława Wojtuś.

11:15 1) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże bł. w rodzinie Bożeny i Romana Kowalczyk. 2) Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Laury Stefaniszyn dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Anioła Stróża i zdrowie. Po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

PIĄTEK – 08.04.2022

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 Msza św. SZKOLNA 1) Za + siostrę Marię Kozakiewicz w 2 rcz. śm. 2) Za ++ Annę i Wincentego Pączko, męża Tadeusza, ++ rodziców, Marię Wawrzków, ++ z rodziny. 3) Za + Małgorzatę Gawłowską w miesiąc po śm. 

Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej 

ulicami Włodzienina – od kościoła parafialnego do ruin kościoła św. Mikołaja. (proszę zabrać ze sobą świece)

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 10.04.2022 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski i prosząc o zdrowie i dalsze Boże bł. w rodzinie Kądzioła, Domańskich, Motkowicz, Kornek oraz ks. Prob. Błogosławieństwo palm

11:15 Za ++ rodziców Janinę i Tadeusza Guratowskich oraz ++ z rodziny Guratowskich. Błogosławieństwo palm

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.04.2022 – 10.04.2022

 • Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św z godz. 11:15.
 • Modlimy się nieustannie o pokój dla Ukrainy.
 • W tym tygodniu kancelaria nieczynna.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny (cena 8).
 • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także ustania pandemii, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gużdy.
 • Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina 8 kwietnia (piątek). O godz. 18:00 Msza św. następnie wyruszymy w procesji od kościoła parafialnego i poprzez poszczególne stacje dojdziemy do ruin kościoła św. Mikołaja, gdzie zostanie zakończone nabożeństwo. Proszę na Drogę Krzyżową zabrać ze sobą świece. W tym dniu przed Mszą św., w przedsionku będzie można zakupić w cenie 8zł świecę – paschalik i okapnik. Do niesienia krzyża przy poszczególnych stacjach zapraszam: I – ks. Proboszcz, II – służba liturgiczna Włodzienin, III – służba liturgiczna Wojnowice, IV – PRD Włodzienin, V – mężczyźni, VI – PRD Wojnowice, VII – Róże Różańcowe, VIII – kobiety,  IX i X – uczniowie VII klas, XI i XII – uczniowie VIII klas, XIII i XIV – Róże Różańcowe.
 • Zapraszam na pielgrzymki: autokarem 8 maja br. do Opola – katedry na Mszę św. oraz na pielgrzymkę rowerowo-autokarową na Jasną Górę w dniach 12 – 15 lipca.
 • Zapraszam na kolejne spotkanie synodalne do salki parafialnej członków PRD oraz parafian, w czwartek 07 kwietnia na godz. 19:15.
 • Rocznica I Komunii św. odbędzie się 15 maja. Msza św. o godz. 11:15.
 • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian: Wojnowice od godz. 9:00, Włodzienin od godz. 10:45.
 • Został odnowiony krzyż umieszczony nad tabernalulum. Składem serdeczne Bóg zapłać za wykonane prace.
 • Ogłoszenie Policji. Kupujesz lub sprzedajesz coś w internecie? Nigdy przez telefon nie podawaj rozmówcy swoich danych do logowania w banku czy aplikacji, swojej karty płatniczej, a tym bardziej hasła do konta lub kodu sms z banku. To oszustwo! Pamiętaj! Policja, Prokuratura jak i inne instytucje państwowe oraz samorządowe nigdy nie zażądają od Ciebie Twoich PIENIĘDZY. Odbierasz połącznie o ktoś żąda od Ciebie pieniędzy lub dostępy do konta!? Rozłącz się!
 • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.