intencje i ogłoszenia Włodzienin 10.04.2022 – 17.04.2022

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 10.04.2022 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski i prosząc o zdrowie i dalsze Boże bł. w rodzinie Kądzioła, Domańskich, Motkowicz, Kornek oraz ks. Prob. Błogosławieństwo palm

11:15 Za ++ rodziców Janinę i Tadeusza Guratowskich oraz ++ z rodziny Guratowskich. Błogosławieństwo palm

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

WIELKI WTOREK – 12.04.2022

17:15 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. przed Wielkanocą

18:00 Za + męża Edwarda Budzan w 9 rocz. śm.

WIELKA ŚRODA – 13.04.2022

6:45 Okazja do spowiedzi św. przed Wielkanocą

7:15 Do Bożej Op. w int. dzieci i całej rodziny oraz za ++ męża.

WIELKI CZWARTEK – 14.04.2022

17:00 WOJNOWICE: Msza św. Wieczerzy Pańskiej. 

19:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej: Do Bożej Op. z podziękowaniem za dar kapłaństwa prosząc o zdrowie oraz Dary Ducha Świętego dla księdza Proboszcza Jarosława, opiekę Matki Bożej dla kapłanów (int. od Apostolatu Margaretka)

22:00 Zakończenie Adoracji przy Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK – 15.04.2022

15:00 Rozpoczęcie Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego

17:00 WOJNOWICE: Liturgia Wielkiego Piątku i Adoracja Najświętszego Sakramentu

19:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

19:30 Liturgia Wielkiego Piątku

22:30 Zakończenie Adoracji przy Bożym Grobie

WIELKA SOBOTA – 16.04.2022

12:00 Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie Pokarmów Wielkanocnych i Adoracja przy Bożym Grobie.

17:30 Wigilia Paschalna: W intencji chorych parafian oraz ich rodzin.

20:30 WOJNOWICE: Wigilia Paschalna i Rezurekcja.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022

Kolekta na potrzeby naszej parafii

6:00 Rezurekcja i Msza św. za Parafian.

11:15 Do Bożej Op. Za wstaw. M. Bożej w 1 rocz. sakr. Małżeństwa Emilii i Kacpra Sozańskich, prosząc o Boże bł. i opiekę M. Bożej na dalsze lata życia oraz o potrzebne łaski dla ks. Proboszcza. Po Mszy św. nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.04.2022 – 17.04.2022

 •  W czasie Mszy św. poświęcenie palm. Ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:00. Od godz. 14:30 do godz. 15:00 okazja do spowiedzi św.
 • Składam serdeczne podziękowania za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina (130 osób), dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu organiście oraz Pannie organistce oraz młodzieży za prowadzenie śpiewu, członkom PRD, parafianom z Włodzienina i Wojnowic za niesienie krzyża, nagłośnienia. Bóg zapłać członkom Ochotniczej Staży Pożarnej z Włodzienina za przygotowanie stacji drogi Krzyżowej, dekoracji, wyznaczenie trasy oraz zapewnienie nam bezpiecznego przemarszu, członkom PRD za przywiezienie krzyża do ruin kościoła św. Mikołaja oraz jego oświetlenie.
 • Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu: Wojnowice w poniedziałek przed Mszą św. od godz. 17:15 do 17:50, we wtorek we Włodzieninie od godz. 17:15 do 17:50 oraz w środę od godz. 6:45 do godz. 7:10.
 • Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w piątek 22 kwietnia po Mszy św. szkolnej. 
 • Modlimy się nieustannie o pokój dla Ukrainy.
 • W tym tygodniu kancelaria nieczynna.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny (cena 8) z kolejną częścią Pisma św. na płycie CD w formacie mp3.
 • Triduum Paschalne – zapraszam do uczestniczenia: Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zwyczajowo zachowujemy go do Wigilii Paschalnej. O godz. 15:00 rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o godz. 19:00 a następnie o godz. 19:30 Liturgia Wielkiego Piątku. W Wielką Sobotę o godz. 12:00 nowenna do Miłosiedzia Bożego a następnie poświęcenie pokarów adoracja przy Bożym Grobie dzieci z rodzicami. Wigilia Paschalna o godz. 17:30 (poświęcenie ognia i wody – przynosimy świece i wodę, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Msza św. Wigilii Paschalnej). W tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Gwóźdź.
 • Porządek Adoracji przy Bożym Grobie od godz. 12-13 rodzice z małymi dziećmi. Od godz. 13-14 Róża p. Gużdy; od godz. 14-15 Róża p. Gwóźdź; od godz. 15-16 Róża p. Tracz.
 • Zapraszam na pielgrzymki: autokarem 8 maja br. do Opola – katedry na Mszę św. oraz na pielgrzymkę rowerowo-autokarową na Jasną Górę w dniach 12 – 15 lipca.
 • Ogłoszenie Policji. Kupujesz lub sprzedajesz coś w internecie? Nigdy przez telefon nie podawaj rozmówcy swoich danych do logowania w banku czy aplikacji, swojej karty płatniczej, a tym bardziej hasła do konta lub kodu sms z banku. To oszustwo! Pamiętaj! Policja, Prokuratura jak i inne instytucje państwowe oraz samorządowe nigdy nie zażądają od Ciebie Twoich PIENIĘDZY. Odbierasz połącznie o ktoś żąda od Ciebie pieniędzy lub dostępy do konta!? Rozłącz się!
 • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.