intencje i ogłoszenia Włodzienin 12.06.2022 – 19.06.2022

NIEDZIELA – 12.06.2022 ODPUST PARAFIALNY 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Za + syna Tomasza Konopskiego, ++ rodziców Jóefa i Aleksandrę Konopskich, + ojca Jerzego Adamiec.

11:30 SUMA ODPUSTOWA: 1) W int. Parafian i Gości 2) Za ++ Parafian

WTOREK – 14.06.2022 bł. Michała Kozala

18:00 1) Za + ojca Józefa Antoszczyszyn oraz za ++ dziadków obu stron. 2) Za + Honoratę Lenartowicz w 5 rocz. śm. ++ rodziców Kazimierza i Marię Lenartowicz, Franciszkę i Mikołaja Kotowicz.

ŚRODA – 15.06.2022

7:15 W int. Parafian. 

CZWARTEK – 16.06.2022

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:30 Za + matkę Elżbietę Kalder w kol. rocz. śm. Po Mszy św. procesja do IV ołtarzy.

11:00 Wojnowice

PIĄTEK – 17.06.2022

8:00 Za + ks. Edwarda Sobiegała

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022 

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu

8:00 Za ++ rodziców Janinę i Władysława Ziomko, dziadków Katarzynę i Michała Ziomko, Ksenię i Leona Stefaniszyn i wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa.

11:15 Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalsze Boże bł. dla dzieci i wnuków w rodzinach Lesiak, Zapotoczny, Ignasiak, Rzycki i Kucza.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.06.2022 – 19.06.2022

  • Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Nasza parafia przeżywa Uroczystość OdpustowąBóg zapłać za przygotowanie uroczystości: dyżurowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, organiście, Orkiestrze, Różom Różańcowym, dzieciom Maryi i Młodzież Maryjnej, osobom niosącym baldachim. Mszy św. odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył będzie i wygłosi słowo Boże ks. wicedziekan Marian Bednarek, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie – Kożlu (Sławięcicach).
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • We wtorek okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Bożego Ciała od godz. 17:15 do godz. 17:50.
  • czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Msza św.  8:30 a po niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zapraszam do licznego udziału. Róże Różańcowe ze sztandarami, dzieci komunijne w strojach, Dzieci Maryi. Zgodnie z tradycją proszę o przyozdobienie domów religijnymi obrazami i symbolami. Proszę przy ołtarzach przygotować płatki kwiatów do sypania podczas procesji. W Wojnowicach Msza św. i procesja o godz. 11:00.
  • W piątek o godz. 8:00 Msza św., modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Tracz
  • VIII Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 12-15 lipca 2022r., zapisy w kancelarii lub zakrystii (koszt pielgrzymki wraz z poworotem autokarem: dorośli 150zł) lub w przypadku osobistego powrotu 100zł. Zapisy na pielgrzymkę rowerową do 26 czerwca na listę rezerwową. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 15 lipca 2022r. (piątek) zapisy w zakrystii do 03 lipca (koszt 70zł).
  • Została zakończona akcja złom na zmianę ogrzewania naszego kościoła. Składam serdeczne Bóg zapłać za przekazany złom oraz ofiary parafian na ten cel.
  • Dożynki parafialne w 2022 (4 września) odpowiedzialni: Włodzienin-Dół.
  • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. W Boże Ciało kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych