intencje i ogłoszenia Włodzienin 13.03.2022 – 20.03.2022

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła. 

Przed Kościołem zbiórka do puszek na pomoc misjom Ad Gentes

8:00 Do Bożej Op. z podziękowaniem za wstaw. Matki Bożej za szczęśliwy przebieg operacji, z prośbą o odzyskanie pełni sił oraz zdrowia.

11:15 1) Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. dla Kazimierza, Tomasza, Łukasza i Nikolasa z okazji kole rocz. ich urodzin oraz o potrzebne łaski dla ks. Proboszcza. 2) Za + Zbigniewa Zapotocznego w miesiąc po śm.

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

WTOREK – 15.03.2022

17:00 1) Za ++ rodziców Emilię i Władysława Nosal, ks. Józefa Ślusarczyka, wszystkich ++ z rodziny. 2) Za + Jana Wawrów w 30 dzień po śm.

ŚRODA – 16.03.2022

7:15 W int. Parafian. 

PIĄTEK – 18.03.2022 św. Cyryla Jerozolimskiego

16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu.

17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA: Za ++ rodziców Aleksandrę i Józefa Konopskich.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

Kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków

8:00 Za + Irenę Łazarz

11:15 Za + Stanisław Nowak w 23 rocz. śm. matkę Zofię oraz szwagra Andrzeja Dudek.

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.03.2022 – 20.03.2022

  • Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu oraz Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywamy ją pod hasłem: „Wieczernik Szkołą Braterstwa”.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00.
  • Modlimy się nieustannie o pokój dla Ukrainy.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny (cena 8) oraz Gościa Niedzielnego Ekstra, poświęconego o. Pio w 20 rocz. kanonizacji w cenie 10 zł.
  • Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina 8 kwietnia (piątek). O godz. 18:00 Msza św. następnie wyruszymy w procesji od kościoła parafialnego i poprzez poszczególne stacje dojdziemy do ruin kościoła św. Mikołaja, gdzie zostanie zakończone nabożeństwo. Proszę na Drogę Krzyżową zabrać ze sobą świece. W tym dniu przed Mszą się w przedsionku będzie można zakupić w cenie 8zł świecę – paschalik i okapnik.
  • W piątek o godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na Ukrainie oraz ustania pandemii; modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gwóźdźgodz. 17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. 
  • W dniach od 21 – 23 marca chcemy przeżywać nasze Rekolekcje Parafialne. Plan w gazetce parafialnej.
  • Organizmujemy dary pierwszej potrzeby dla osób uciekających przed wojną. Dary te można składać na plebanii.
  • Dzisiaj kolekta specjalna przeznaczona na remont naszego kościoła. A przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom Ad Gentes. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za tydzień kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych