intencje i ogłoszenia Wojnowice 13.03.2022 – 20.03.2022

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

Przed Kościołem zbiórka do puszek na pomoc misjom Ad Gentes

9:30 Za + Bernadetę Dorotę Fojcik (od Adama i Kamili). Po Mszy św. Gorzkie Żale

PONIEDZIAŁEK – 14.03.2022

17:00 Za + męża Jana, ++ rodziców Stanisławę i Szczepana, Helene i Michała, braci Kazimierza, Piotra, Józefa, siostrę Teresę, szwagrów Zygmunta, Bronisława, bratową Krystynę, swatów Janinę Bronisława Mieczysława, kuzynkę Jadwigę, Mieczysława, Weronikę, Jana Kamińskich i ++ z rodziny. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 17.03.2022

16:30 Adoracja Najśw. Sakr.

17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za + Janinę Kiszka (od Wspólnoty Franciszkańskiej III Zakonu)

SOBOTA – 19.03.2022 Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

17:00 Za + męża Józefa Polak, wnuka Grzegorza, rodziców Annę i Józefa, Rozalię i Franciszka, ++ ich rodziców.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022 

Kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków

9:30 Dziękczynno-błagalna do Trójcy Świętej i Matki Bożej, za otrzymane łaski w minionym roku w rodzinach Rakszawa i Laskowskich oraz z prośbą o dalsze Boże bł. i opiekę w Nowym Roku, o pokój na świecie i oddalenie pandemii. Gorzkie Żale

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.03.2022 – 20.03.2022

  • Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu oraz Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywamy ją pod hasłem: „Wieczernik Szkołą Braterstwa”.
  • W każdą niedzielę po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Modlimy się nieustannie o pokój dla Ukrainy. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny (cena 8) oraz Gościa Niedzielnego Ekstra, poświęconego o. Pio w 20 rocz. kanonizacji w cenie 10 zł.
  • W poniedziałek Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 17:00 a następnie nabożeństwo. 
  • Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina 8 kwietnia (piątek). O godz. 18:00 Msza św. następnie wyruszymy w procesji od kościoła parafialnego i poprzez poszczególne stacje dojdziemy do ruin kościoła św. Mikołaja, gdzie zostanie zakończone nabożeństwo. Proszę na Drogę Krzyżową zabrać ze sobą świece. 
  • W czwartek godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia oraz ustania pandemii; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Ostrowskiej. godz. 17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. 
  • Organizujemy dary pierwszej potrzeby dla osób uciekających przed wojną. Dary te można składać na plebanii.
  • W dniach od 21 – 23 marca chcemy przeżywać nasze Rekolekcje Parafialne. Plan Rekolekcji w gazetce parafialnej.
  • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. A przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom Ad Gentes. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD, p. Elżbietę L. oraz p. Andrzeja B. Za tydzień kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.