intencje i ogłoszenia Włodzienin 15.05.2022 – 22.05.2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022 Rocznica I Komunii św. 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 1) Do Chrystusa Arcykapłana w int. ks. Proboszcza z okazji 17 rocz. święceń, dziękując za łaskę powołania, z prośbą o opiekę M. Bożej, dary Ducha św. oraz Bożą Miłość przezwyciężającą wszelkie trudy posługi kapłańskiej. 2) Za + mamę Aleksandrę Konopską w 2 rocz. śm., ojca Józefa.

11:15 Do Bożej Op. w int. dzieci obchodzących I rocznicę Komunii św. oraz w int. ich rodziców, rodzeństwa. Nabożeństwo majowe

WTOREK – 17.05.2022

17:00 Nabożeństwo majowe i Msza św1) Za ++ rodziców Klarę i Tadeusza Rak 2) Za + Marię Kwiatkowską w 1 miesiąc po śm.

18:00 Próba przed bierzmowaniem – Branice kościół Świętej Rodziny.

ŚRODA – 18.05.2022

7:15 Nabożeństwo majowe i Msza św. W int. Parafian.

18:00 Branice Msza św.– Św. Rodziny – Bierzmowanie klas VIII i I Ponad.

PIĄTEK – 20.05.2022

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 SZKOLNANabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ z rodziny Wojtuś, Świder, Grądowski, Zapotoczny.

SOBOTA – 21.05.2022

14:00 ślub: Klaudia Gospodarczyk i Andrzej Durda

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022

Kolekta – jałmużna postna z całego roku

8:00 Dziękczynna za otrzymane łaski, prosząc o Boże bł. i zdrowie dla osób z Róży p. Tracz, ich rodzin, ks. Proboszcza a dla ++ z Róży o radość wieczną.

11:15 1) Za ++ Nadzieję i Adama Pierzchała, Małgorzatę i Jana Sosin, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące. 2) Bo Bożej Op. w int. rodzin z Róży p. Gużdy prosząc o Boże bł. i potrzebne łaski, oraz w int. ks. Prob. prosząc o dary Ducha św., a także o dar nieba dla ++ księży pracujących w naszej parafii. Nabożeństwo majowe

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.05.2022 – 22.05.2022

 • Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii rocznica Komunii św. 
 • Dziękuję za wspólne pielgrzymowanie do katedry opolskiej w ramach Jubileuszu 50-lecia istnienia naszej parafii w ubiegłą niedzielę, a także za uczestniczenie w procesji z okazji kolejnej rocznicy powodzi. 
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
 • Parafia Świętej Rodziny w Branicach organizuje pielgrzymkę do „Bośnia i Hercegowina – Smak Orientu” w dniach 3.07. – 9.07.2022 r. Telefon kontaktowy: 693 034 762
 • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
 • We wtorek nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 17:00, o godz. 18:00 w Branicach próba przed bierzmowaniem dla kandydatów do bierzmowania klas VIII i I Ponadpodstawowej. 
 • W środę o godz. 18:00 w kościele św. Rodziny w Branicach sakrament bierzmowania.
 • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju dla Ukrainy, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Tracz. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. 
 • Zapraszam rodziców dzieci, które w 2023 przystąpią do I Komunii św. na spotkanie do kościoła po Mszy św. w piątek 27 maja.
 • Ołtarze na Boże Ciało 2022 (16 czerwca): I ołtarz: (obok dawnego klasztoru) –Grupa Kobiet z Włodzienina Góry, II ołtarz: (kaplica przy ul. Młyńskiej) – p. Józef Zapotoczny, III ołtarz: (kaplica przy głównej drodze) p. Kazimierz Tracz oraz osoby towarzyszące, IV ołtarz: (Grota) Grupa Kobiet. Z góry dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie ołtarzy. 
 • W tym roku chcemy dokonać zmiany ogrzewnia w naszym kościele. Dlatego na spotkaniu PRD jednogłośnie zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu zbiórki złomu a środki uzyskane przeznaczyć na inwestycję. W najbliższym czasie podane zostaną szczegóły zbiórki. 
 • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta jałmużna postna z całego roku. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.